negi genitali

12-03-2006
pienariu mircea
Nu este medic/terapeut
pienariu mircea
De ceva timp mi-au iesit pe penis niste bubite.Ink nu am fost la doctor ca am crezut ca ii ceva de moment si ca poate trec de la sine si nu le-am prea bagat in seama.Azi am aflat k se numesc negi genitali si ca sunt incurabili.Va rog sa ma imi dati un sfat si sa imi spuneti cum sa procedez si daca pun pe cineva in pericol si daca imi puteti spune ceva de tratamentele pe care as putea sa le urmez.Ink nu am fost la doctor.Astept un raspuns.Va multumesc!
8 comentarii
0
13-03-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Mergi la unmedic dermatolog.El e cel mai in masura sa iti zica daca sunt negi sau nu si cum anume se pot trata
0
13-03-2006, ora 00:00
pienariu mircea
Nu este medic/terapeut
pienariu mircea
Buna.Am fost azi la un doctor si nu sunt inca complet lamurit.Mia zis ca am asa ceva"negi" si ma dat cu o solutie chimica si a zis sa nu imi fac probleme ca nu este ceva grav.Mia dat si o reteta si sa iau o alifie numita biozol, sau ceva de genul...A zis ca trebuie sa ma ung in fiecare zi, timp de 10 zile si peste o saptamana sa ma duc la control.Ii bun oare acest tratamen?VA MULTUMESC
0
16-10-2008, ora 00:00
Aida_cristina
Nu este medic/terapeut
Aida_cristina
la fel ca tine am facut si eu nu am dat importanta, dute si alt medic, e mai bine sa fi sigur k nu e nimic grav, eu sunt insarcinata iar medicul mi-a spus k nu poate sa imi faca nimic ca poate dauna sarcini, si ca va trb sa renunt la sarcina si sa revin peste o luna, eu nu cred k este adevarat ce mi-a spus medicul, ptr k dak as vrea sa pastrez sarcina trb sa raman cu acesti negi?!de aceea iti recomand sa mergi si la un alt medic.iti doresc din suflet sa nu fie grav
0
22-04-2009, ora 16:23
jony23
Nu este medic/terapeut
jony23
sal.la fel am si eu, ii am cam de un an si de 7-8 luni ma duc la un dermatolog si mi azis ca nu-i nimik grav ca se duc mi-a dat niste solutii am dat cu ele peste2-3 sapt dispareau si si peste o zi iar imi ieseau la loc asta mi se intampla.si as avea nevoie de un sfat mai bun ca dr.ala tot zice ca se duc si tot apar.a mai zis sa ma arda cu laserul dar imi este cam frica.ast un sfat
0
23-04-2009, ora 17:33
intenskiss
Nu este medic/terapeut
intenskiss
laser sau azot. Nu ai alta solutie. Bafta. Nu e asa rau, nu doare, e o senzatie de arsura, apoi ustura putin, dupa care se usuca si cad cam in 3 zile.
0
25-09-2009, ora 16:14
mihaela06111986
Nu este medic/terapeut
mihaela06111986
sotul meu are negi la baza penisului de 7-8 luni, s-au existins si pe burta, dar mie nu mi-a aparut nimic. el sustine ca nu a mai avut relatii sexuale. vreau sa stiu daca este vorba despre virusul human papilloma si daca e posibil sa fiu si eu infectata fara sa imi apara negi in exterior. se transmite sau nu pe cale sexuala? va multumesc!
0
29-01-2010, ora 01:05
madtilt
Nu este medic/terapeut
madtilt
ok... sant barbat am 40. M am trezit si eu cu acesti negi. Am inceput tratamentul cu Condyline. Nu pare a fi deloc simplu. In mintea mea staruie anumite intrebari la care nu prea vad pe forum raspunsuri. 1 Cum am contactat aceasta boala ? Este transmisibila exclusiv sexual ? Daca da, in aceste conditii cum se desfasoara de acum incolo viata sexuala ? In cazul partenerei (sotiei ) careia inca nu i au aparut, cum ar trebui abordata problema. De doua luni de cand au aparut sant intr un stres continuu. Multumesc anticipat pentru sfaturi
0
04-02-2010, ora 05:33
neg mare
Nu este medic/terapeut
neg mare
salut!... am 33 ani si va marturisesc ca mie mi-au aparut 2 (negi, ciupercute sau cum s-or numi) in urma cu 10 ani, prin contact sexsual. La inceput nu am dat importanta adica pana acum 3, 4 luni. :)).asta e.nu dor dar se facuse din ce in ce mai mari. Ambii ii am la baza superioara a penisului iar cel "mic" cam de 1, 5 cm2 iar cel mare e cel putin dublu, ca marime. Dupa cum va supne-am mai bine de 9 ani si jumatate nu am avut nici un fel de probleme. Ptr. asta nici nu am fost la medic, ba mai mult chiar ajuta in actele sexuale, deoarece partenerele de sex se excita mult mai mult.
Sa nu credeti ca sunt cinic, , , nu ma dor, nu ma deranjeaza si ptr asta nu am fost la medic. Dar de 3, 4, luni au inceput sa se umfle asa din senin si in cateva ocazii chiar sa emane un lichid maroniu urat mirositor. De aprx. 1 luna si-au revenit fara sa fac altceva decat sa ma spal de 4, 5 ori pe zi.
Dar acum, chiar daca am trecut peste perioada critica, am ramas cu o oarecare "chestiune" in minte si imi da sincer de gantit...ptr. asta ma si aflu pe acest site si acest forum.
Nu va reccomand sa asteptati 10 ani fara sa faceti nimic (asa cum am facut eu)...va scriu sincer ptr linistea cel putin temporara a unora din voi, , , iar cel mai tare m-a facut sa iau decizia de a scrie, d.nul de 40 ani.
Eu sunt din Constanta si chiar in urma cu jum. de ora am gasit pe un alt site (forum) o tipa care scria ca a fost la un dn. in Cluj, care se numeste TOMA CHIRA 0264.458.199 http://www.myexpert.ro/intrebare/negi-18.html , , , http://www.cetateanulclujean.ro/articol.php?id=1078
credeti-ma cu fac declama acestui domn, nici macar nu-l cunosc, dar intentionez sa merg si eu la Cluj la dansul, deoarece daca va uitati pe diferite forumuri referitoare la aceasta problema, majoritatea care scriu ca au fost la medic, nu le-a ajutat f. mult, caci pana la urma tot la medicamentoase ajungem.
.asa ca dragilor nu va impacientati asa de tare dar nici nu lasati sa treaca timpul f. mult.
Fiti optimisti ca este o vorba romaneasca, "ORICE NAS ISI ARE NASUL"
Daca aflati cum se poate scapa CONCRET de acesti negi, ciuperci sau cum vreti sa le spuneti, , , postati pe mai multe forumuri ptr ca lumea sa ia masuri.

MULT SUCCES!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.