Negi genitali? ajutor!

14-10-2011
alina288
Nu este medic/terapeut
alina288
Buna ziua! am niste brobonite in zona genitala.. mai precis labia majora, mi-au aparut cateva in vara aceasta.. ar nu le-am dat importanta iar acum s-au inmultit. pot fi negi genitali? (am o relatie stabila de 2 ani si nici eu nici iubitul meu nu am avut contact sexual cu alte persoane). Am fost la medicul de familie si mi-a zis ca sunt din cauza epilatului inghinal. Mi-a dat antibiotice si ma dau si cu tinctura de galbenele dar degeaba.. este vreo posibilitate sa ia si prietenul meu.. Multumesc
5 comentarii
0
15-10-2011, ora 13:43
alina288
Nu este medic/terapeut
alina288
azi am fost la ginecolog si mi-a zis ca am negi genitali... prietenul meu are si el.. a luat acum un an si fara sa stie mi-a dat si mie cand mi-am inceput viata sexuala cu el. s-au manifestat tocmai acum.. iar tratamentul este foarte scump. imi puteti spune daca este ceva cu care sa ma dau acasa? va rog.. sunt disperata si nu stiu nici cum sa le spun parintilor pt ca am 17 ani. ajutati-ma va rog..
0
28-11-2011, ora 03:25
MARINA-MARA
Nu este medic/terapeut
MARINA-MARA
comprese locale cu otet...si..dispar
0
29-11-2011, ora 14:08
alina288
Nu este medic/terapeut
alina288
nu stiam de asta cu otetul.. dar am aplicat codilyne si au disparut.. oricum ms mult pt sfat
0
01-12-2011, ora 21:23
MARINA-MARA
Nu este medic/terapeut
MARINA-MARA
Super! au dispărut, dar nu ai scăpat şi virusul poate fi transmis prin contact sexual, probabil tot asa l-ai şi luat!! este vorba de virusul Negi genitali (Human Papilloma Virus - HPV) condilomatoza vegetatie veneriana veruci.
vezi aici: http://www.seximus.ro/articole/negi_genitali_condiloame.php
0
02-12-2011, ora 13:13
alina288
Nu este medic/terapeut
alina288
Da l-am luat de la prietenul meu atunci knd mi-am inceput viata sexuala cu el.. Dar am inteles ca daca am sistemul imunitar puternic dispare in 2 ani.. asa e?
Sau daca nu, ar putea sa-mi mai iese dupa 10 ani de exemplu? Sau atunci cand o sa am un copil o sa ia si el chiar daca nu mai am codiloamele?.. ma bucur mult ca in sfarsit cineva imi raspunde.. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.