negi pe penis

24-05-2010
andrei83
Nu este medic/terapeut
andrei83
au aparut in urma cu aprx. 1 luna la baza capului penisului dar nu pe cap o eruptie zic eu de negi cam 5 care in aceasta perioada sau dezvoltat destul de repede crescand la diamtre de aprx.3 mm ele arata ca fiindfiind formate din niste nervuri de aceea eu zic ca sunt negi , primul neg cum le zic eu a aparut in urma unei rani crapaturi a pielii, si acum sunt niste niste corpuri sa zic care sau au radacina in piele iar restul corpului sa dezvoltat din acesta.vreau sa imi confirmati daca se poate daca e vorba de negi sau de altceva?
3 comentarii
0
26-05-2010, ora 17:29
isabelle_gva
Nu este medic/terapeut
isabelle_gva
Contacteaza imediat un dermatolog. Dupa cum descrii pot fi condiloame provocate de Papilloma Virus, un virus transmisibil pe cale sexuala. Multi barbati sint purtatori sanatosi, altora le apar asa-zisii negi care seama bine cu ce descrii tu. Pentru barbati nu sint foarte periculosi, creeaza aceste excrescente. In schimb sint transmisibili partenerei (sau partenerelor) tale in timpul actului sexual. Acest virus este responsabil de cancerul de col uterin la femei. O femeie contaminata poate trai multi ani cu acest virus, fara ca el sa se manifeste, dar odata ce s-a trezit el poate provoca cancerul de col uterin.Functioneaza ca si herpesul, virusul exista dar nu se manifesta decit cind sistemul imunitar este slabit.De aceea trebuie efectuat in fiecare an de catre femei testul "Papanicolaou" pentru depistarea acestui virus, daca e activ sau nu.
De aceea mergi imediat la doctor si vezi despre ce este vorba. Daca iti confirma diagnosticul, informeaza prietena ta sau partenerele tale ca sa poata sa-si faca anual acest test (est un simplu test facut de orice ginecolog). Foloseste prezervativ pentru a evita contaminarea altor femei.
Multa sanatate!
0
01-12-2012, ora 19:53
yayoo
Nu este medic/terapeut
yayoo
Ce pot avea?
http://dl.transfer.ro/transfer_ro-01dec-a6df2e2bb101.zip
Seamana cu o alunita, dar nu stiu ce poate fi.Nu doare, nu jeneaza nu simt nimic.
0
08-12-2012, ora 00:46
jane87
Nu este medic/terapeut
jane87
Buna seara.
De ceva vreme, aproximativ 2 ani si ceva -3, deasupra penisului, deasu[ra bazei penisului, deci undeva sub stomac, sau ceva de gneul, mi-au aparut niste alunite, sau cred ca alunite sunt, ca seamana.Ideea e ca de la una, sau 2-3, s-au extins.nu sunt neaparat jenante, adica nu deranjeaza, sau nu foarte mult, , dar as vrea sa stiu si eu ce ar putea fii si cum s-ar putea scapa de ele?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.