Nelamurita in ceea ce priveste orgasmul

15-01-2009
amskara
Nu este medic/terapeut
amskara
Am o viata sexuala inceputa acum 2 ani.
De mai multe luni de zile, am o noua relatie si viata mea sexuala s-a imbunatatit semnificativ. Cu fostul meu prieten nu am reusit niciodata sa am orgasm vaginal si problema mea e ca nu sunt sigura daca am avut si in actuala relatie.

Prietenul meu actual a reusit sa ma faca sa ma simt in extaz. Doar ca nu sunt sigura daca am avut sau nu orgasm. In cateva ocazii chiar am avut niste senzatii incredibile in care desi mi se parea imposibil am inteles ce inseamna sa nu te poti abtine sa nu tipi. Doar ca spre deosebire de momentele in care am orgasm clitoridian nu am putut la sfarsitul partidei sa spun ca am avut orgasm intern doar pentru ca nu am simtit un inceput cum simt mereu atunci cand am orgasm extern...

Multumesc anticipat...
6 comentarii
0
15-01-2009, ora 16:25
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Este o diferenta intre ele, poate de aceea nu sti daca ai avut sau nu.
0
16-01-2009, ora 00:04
amskara
Nu este medic/terapeut
amskara
ca senzatie sunt sigura. doar ca ma gandesc ca orice om constientizeaza orgasmul cand exista... sau sunt eu paranoica?
0
16-01-2009, ora 08:11
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Nu esti paranoica:))poate chiar diferenta de senzatie nu te lasa sa constientizezi daca ai avut sau nu.Eu cred ca ai avut din ceea ce relatezi, dar singura care te poate convinge esti chiar tu.
0
16-01-2009, ora 18:21
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Bine ca le ai, nu te mai gandi la diferenta dintre ele !!!
0
05-02-2009, ora 00:09
manuela07
Nu este medic/terapeut
manuela07
pt.te iubesc
Aceasta metoda au folosit-o si altii ?La mine orgasmul vine ca salariul, o data pe luna si ma gandesc adesea ce problema am?Daca ai o explicatie...fi directa.
0
05-02-2009, ora 14:50
te iubesc
Nu este medic/terapeut
te iubesc
Draga manuela07

CONTINENTA SEXUALA este o tehnica de control a energiei sexuale cunoscuta de mii de ani in orient.
Controlul energiei sexuale inseamna sa nu se mai produca pierderea energiei, care la barbat inseamna ejaculare, iar la femeie inseamna descarcarea exploziva.
Acum incepe sa patrunda din ce in ce mai mult si in societatea occidentala, pentru ca oamenii incep sa-si dea seama ce este cu energia lor sexuala si cum trebuie ea folosita.

Controlul perfect a acestei energii prin continenta sexuala face posibil ca orgasmul sa nu mai fie ceva foarte placut si care dureaza foarte putin, ci sa fie o stare de fericire deosebit de intensa.
Deasemenea prin continenta se obtine orgasm de fiecare data cand te angrenezi intr-o fuziune amoroasa si acest orgasm nu este unul foarte scurt ci poate dura foarte, foarte mult.

In cartea pe care o scriu, voi da in detaliu tot ce trebui sa stii pentru a putea controla pe deplin energia sexuala si a fi pe deplin continenta.

Daca vrei sa vorbim mai in detaliu despre continenta te rog sa-mi scrii -

Oricum, ce pot sa-ti spun este ca aceasta tehnica numita CONTINENTA SXUALA mi-a schimbat fundamental relatia mea cu fiinta iubita.
Cred ca din aceste cateva cuvinte, ai intuit foarte bine un aspect : continenta este cea mai sigura metoda contraceptiva.

Va doresc tuturor o viata amoroasa cat mai implinita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: