Nerv sciatic-Paralizie popliteu extern

19-11-2018
claudiaraduica
Nu este medic/terapeut
claudiaraduica
Buna ziua 
Va rog frumos sa ma ajutati! Sunt de-a dreptul disperata, sunt intr-a 5-a saptamana de tratament si inca am dureri si nu pot merge corect. Medicul imi spune ca este de durata si sa continuam cu fizio si reflexoterapie.
Am urmat 2 tratamente, ambele fara rezultate, de la medicul neurolog, apoi am urmat 10 zile injectii cu Xefo si Tador, capsule Tramadol, Mydocalm, Doretta-a fost dur tratamentul, cu ameteli, tensiune foarte mare, apoi10 sedinte de fizioterapie, curenti si reflexo si abia dupa 4 saptamani nu mai am durerile acelea crunte de picior. Insa nu imi simt, uneori, exteriorul labei piciorului si exteriorul gleznei, calcaiul, dar sunt si situatii cand le simt. De durere nici in RMN nu am rezistat. Dar cel mai grav, imi pare a fi faptul ca nu imi pot controla piciorul cum trebuie: schiopatez pt ca nu il pot flexa la glezna ca si piciorul drept, nu pot sta doar pe varful piciorului stang!. 
Durerile persista, doar in gamba, parca ar fi un sarpe acolo. 
Diagnosticul la radiografie a fost de polidiscopatie L3-S1 si afectarea nervului sciatic, blocaj in coapsa, gamba, glezna, cuprindere popliteu extern.
De astazi mi s-a introdus un nou aparat de reflexoterapie, sunt la a 11-a sedinta de fizioterapie si curenti. Sfatuiti-ma va rog ceea ce ar fi potrivit sa fac, sa continui sau sa caut alta alternativa?
Multumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: nevralgia sciatica

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un tratament combinat poate fi mai eficient decât injecția cu steroizi pentru pacienții cu dureri cauzate de sciatică
  •