nisip rinichi... recomandati-mi ceva eficient

20-12-2008
crystall
Nu este medic/terapeut
crystall
Buna ziua,

As dori sa-mi recomandati ceva eficient pentru eliminarea nisipului la rinichi. Mentionez ca am 22 ani si ma hidratez suficient (peste 2 l pe zi aproximez) dar nisipul la rinichi nu dispare, am avut si pietricele, si nu doresc sa se refaca. Multumesc anticipat!
5 comentarii
0
21-12-2008, ora 13:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Tasteaza pe google "nisip la rinichi" si vei gasi multe sfaturi.Numai bine!
0
03-01-2009, ora 17:29
deeutz@
Nu este medic/terapeut
deeutz@
buna!ma numesc Andreea si am nevoie de ajutorul vostru am nisip la rinichi si nu stiu cum sa il elimin ajutati-ma daca stiti va rog.multumesc
0
25-01-2009, ora 23:32
Popa Viorica
Nu este medic/terapeut
Popa Viorica
pentru Andreea, vreau sa-ti spun din experienta personala ca vei reusi sa elimini nisipul de la rinichi doar daca vei bea apa dimineata pe nemancate, cat poti tu, apoi astepti macar 1/2 ora si iei micul dejun. daca iti vine greu incepe cu un pahar apoi creste treptat cantitatea. Bea in fiecare dimineata. Daca ai alte intrebari iti voi raspunde cu placere. Eu am eliminat nisip de la rinichi acum 20 ani cu un tratament f.f.f. costos. Dar de cand am descoperit aceasta metoda, a apei, nu am mai luat nici macar o pastiluta:) si pot sa-ti spun ca nisipul nu s-a mai format in rinichi. Curaj, iti doresc sa reusesti cat mai curand. Tine-ma la curent.
0
25-01-2009, ora 23:35
Popa Viorica
Nu este medic/terapeut
Popa Viorica
pt Crystall, apa trebuie sa bei dimineata pe nemancate, niciodata in timpul mesei. in fiecare dimineata, citeste ce am scris pt Andreea. Ciao
0
08-11-2010, ora 10:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Se pot elimina pietrele/nisipul la rinichi facand baie in apa plina cu apa fierbinte cate jumatate de ora pe zi.

In plus faceti o cura de cateva zile cu ceai din radacina de patrunjel care are gustul unei supe. Nu este deranjant precum alte ceaiuri din plante medicinale.

Se ia 1/2 kg radacina de patrunjel si se spala bine cu mana. Se rupe (nu se taie cu cutitul sau cu alte metale).

Se pune la fiert in 3 litri de apa si se lasa sa fiarba pina raman 2 litri de lichid. Se strecoara si lichidul obtinut se pastreaza. Peste radacina fiarta mai inainte, se toarna alti 2 litri de apa si se fierbe din nou pina ramane 1 litru de lichid. Vor fi in total 3 litri de lichid care se va pastra in sticla in frigider. Se beau 3 pahare pe zi (dimineata, pranz, seara), inainte sau dupa masa. Cu timpul calculii se vor gelatiniza si se vor descompune pe nesimtite producand eliminarea fara dureri.

Se bea lichidul pina se termina. Daca este cazul, se reia tratamentul dupa o pauza de 3 luni.

Eu am facut tratamentul o singura data, acum 7 ani si nu a mai fost necesar sa il mai fac.

Multa sanatate, pace si liniste sufleteasca va doresc.

Clara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alergarea la maraton poate provoca insuficiența renală acută
  • Cum ne putem distruge rinichii
  • Calculi urinari - reguli de alimentație și hidratare
  • Cum pot fi eliminate pietrele la rinichi
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Schimbările climatice vor influența incidența cazurilor diagnosticate de pietre la rinichi
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •