nod in gat, limba foarte incarcata si bubite sub limba
Buna ziua, in ultima perioada am avut senzatia de not in gat, simtind uneori un oarecare corp strain acolo.Pe langa asta, limba imi este acoperita de un strat alb, fiind foarte incarcata.De asemenea, am observat si prezenta unor bubite micute sub limba, dar si pe peretele din spatele omuletului.Care ar putea fi cauza acestor simptome? Tin sa precizez ca am 17 ani si nu fumez.Multumesc anticipat pentru raspuns.
6 comentarii
PATRICIA mai bine mergi pana la medicul de familie sa te indrume catre un consult de specialitate, eu sunt pacient dar din cate relatezi poate fi acel nod in gat si de la glanda tiroida si de la stomac (arsuri gastrice) iar petele de pe limba la fel arsuri gastrice pt ele poti incerca : dicarbocalm, omez, mar ras si oxidat sau glicerina boraxata numai ca aceste variante sunt provizorii si mergand la control se va descoperi cauza si se va rezolva definitiv.
Nodul in gat poate fi de la tiroida, stomac sau anxietate.
Depinde cu ce va stiti.
Depinde cu ce va stiti.
Patricia spunemi te tog frumos ce ai rezolvat cu limna incarcata si simptomele de nod in gat. ms frumos
AStept un semn din patrea da si a altor persoane
AStept un semn din patrea da si a altor persoane
Anxietate mai mult ca sigur...ai avut bacul ceva?? Sau alt examen? Nu te speria..anxietatea este o forma de stres...o teama de ceva...ca nu vei reusi...ea poate duce si la aparitia candidei datorita lipsei de saliva...de acolo si nodul in gat...renunta la stres si vei fi ok
Ms ionut
Da_mi o adresa de mess sau de fb te rog frumos !
Da_mi o adresa de mess sau de fb te rog frumos !
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3am un gat foarte ingust si putin inflamat
- 12Nod în gât si senzatie de sufocare
- 10Senzatie de os de peste in gat
- 3De vreo 2 zile simt ca am ceva in gat, ca un nod
- 6de 2 saptamanii cam asa ma deranjeaza ceva in gat, in partea stanga mai exact
- 1nod in gat noaptea
- 6In urma cu vreo 7 luni simteam ceva in gat mereu, mai ales cand dormeam
- 3simptome multiple: arsuri gastrice, durere in piept, nod in gat, dureri abdominale
- 1Senzaţie de nod în gât
- 1Senzaţie de sufocare, nod în gât, palpitaţii, amorţeli
- 1Colonoscopie
- 1nodul la gat
- 2Nod in Gat!
- 2Nod in gat
- 5Nod in gat de cateva luni
- 6Am un nod in gat
- 1Nod in gat si iritatie
- 2Senzatie de inec si tuse seaca
- 1Nod in gat dupa ce fumez
- 2Bolă coronariană?
Mai multe informații despre: Senzatia de nod in gat limba incarcata
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: