Nodul san de aproape 2 saptamani

20-03-2013
anna2007
Nu este medic/terapeut
anna2007
Buna seara.de aproximativ 2saptamani mi-a aparut o galma pe sanul stang inspre sub-brat, dureroasa atunci cand dorm pe aceasta parte, ma apas sau ridic ceva, usor mobila si tare cam de 2-3cm.am 25ani, o fetita de 5ani alaptata la san, 2 intreruperi de sarcina, la ultima alegandu-ma cu o sinechie uterina, de la care mi-a aparut un nodul de 5mm la sub-bratul stang si ovare micropolichistice.ce poate fi ptr ca imi e foarte foarte frica.in noiembrie am facut un papa nicolau care a iesit perfect.maine sun sa ma programez la dr dar sunt asa de speriata...va multumesc
4 comentarii
0
21-03-2013, ora 18:46
anna2007
Nu este medic/terapeut
anna2007
azi am fost la medic, acesta m-a consultat dar nu mi-a putut face o ecografie deoarece nu mergea aparatul.in urma consultului a zis ca e bine ca ma doare ptr ca un cancer nu ar durea, ca pare o dereglare hormonala, mi-a prescris femicur timp de 3 luni si diclofenac gel timp de 10 zile pe luna tot 3 luni.in acest timp sa urmaresc sanul si la terminarea tratamentului facem si o ecografie.a mai trecut cineva prin asa ceva?este in regula acest tratament?multumesc anticipat.
0
22-03-2013, ora 15:53
maria2011
Nu este medic/terapeut
maria2011
pt ca sufar de cancer de san as putea sa te sfatui sa incerci totusi sa faci o mamografie sau cel putin vb si cu medicul de familie.sau poate dl dr raul te poate sfatui mai mult.
0
26-03-2013, ora 16:24
grosu carmen
Nu este medic/terapeut
grosu carmen
buna ziua, azi am facut o ecografie mamara bilaterala iar rezultatul m-a cam speriat.sanul stang este curat, in schimb la cel drept am un nodul hipoecogen-transonic, omogen, contururi regulate, fara semnal Doppler, cu diam.13/11/13mm, fara adenopatii axilare.va rog din suflet vreau sa stiu daca este ceva grav.multumesc anticipat
0
27-03-2013, ora 19:10
maria2011
Nu este medic/terapeut
maria2011
posteaza la Tumori benigne si cancer si te lamureste dl dr raul duke
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul nedureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •