Noduli la san - parere !!

31-07-2019
dROMed1
Nu este medic/terapeut
dROMed1
Buna ziua! Pe tema "daca mergi la medic sigur iti gaseste ceva" am mers ieri sa imi fac un control la sani, mai exact o ecografie mamara, unde medicul mi-a gasit la sanul drept doi noduli unul de 1 cm si un de 0, 5 cm, din spusele medicului acestia au caracter benign si nu ar trebuie sa fie problema si poate daca nu as fi mers in perioada in care trebuia sa imi vina menstruatia ( mi-a venit chiar dupa ce am plecat de la medic) nu ar mai fi fost nici aceia. Nu am primit nici un tratament, doar mi-a spus sa fac un control la jumatate de an si sa palpez sanul, dar am tot palpat sanul si nu gasesc nimic. Alte simptome nu am, doar ca in perioada menstruatiei si inainte cu cateva zile simt mici dureri de cateva secunde care nu ma deranjeaza. Oare ar trebui sa imi fac probleme? Sa mai merg la inca un medic la control? Sa incerc ceva tratament. M-ar ajuta un sfat de la cineva care a mai trecut prin asemenea probleme. Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul nedureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •