nu a ejculat in mine.pot ramane insarcinata?

21-12-2007
io456
Nu este medic/terapeut
io456
hey..am o intrebare.:( am facuto cu prietenul meu dar nu a ejaculat in mine mia spus..ca nu sia dat drumul.oare pot ramane?? nu cred ca mar minti spunandc a nu a ejaculat si el sa fi ejeculat..ajutatima sunt speriata.:((...mie imi este tare frica..:(
13 comentarii
0
21-12-2007, ora 00:00
modelbull
Nu este medic/terapeut
modelbull
daca o baga iar fara sa se spele sau sa faca pipi poti ramane insarcinata, ai grija la al doilea numar jejeje
0
22-12-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Actul sexual intrerupt asigură in medie o protecţie doar de 80 %, ceea ce e departe de a putea vorbi de siguranţă.
Poate că ar fi bine să mergeţi la consiliere de planning familial.
0
16-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Riscul de a ramane insarcinata in timpul unui act sexual neprotejat este maxim. O picatura de sperma e suficienta. si asta se poate intampla si inainte de ejacularea completa. Mwesajele pe net nu-si mai au rostul. daca aia temeri, de 2 ori pe luna poti folosi "pilula de dupa". Se gaseste in farmacii (Postinor) si este eficienta chiar daca o iei la cateva ore dupa actul sexual ( nu mai mult de 12 ore- scade eficienta treptat). Nu va mai jucati cu focul daca nu va doriti un copil. Mai bine pazeste-te singura decat sa astepti sa te pazeasca el. daca ramai insarcinata.cine suporta consecintele?????
0
15-11-2010, ora 15:52
Your Future
Nu este medic/terapeut
Your Future
Buna. Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati. Am 17 ani si am avut primul contact sexual cu prietenul meu. Am facut sex neprotejat, dar el nu "si a dat drumu in mine" si imi spune sa stau linistita. Menstruatia mi a venit normal in luna aceea, dar urmatoarea luna mi a venit chiar de 2 ori. Exista riscul de a fi insarcinata? va rog frumos sa ma ajutati...
0
22-11-2010, ora 15:00
special
Nu este medic/terapeut
special
stai linistita io456, nu se intampla nimic, dar ai si tu grija
0
23-11-2010, ora 17:25
Sandel Sauleanu
Nu este medic/terapeut
Sandel Sauleanu
Prezervativul !
0
01-04-2011, ora 16:18
beatrice 21
Nu este medic/terapeut
beatrice 21
poti ramane insarcinata daca nu nu se spala dupa primul nr?
0
01-04-2011, ora 16:19
beatrice 21
Nu este medic/terapeut
beatrice 21
cat este de periculos?
0
14-04-2015, ora 12:49
alin138
Nu este medic/terapeut
alin138
am facut cu prietenul meu sex neprotejati acum o saptamana... nu si-a dat druml in mine pentru ca el scoate mereu chiar inainte sa-i vina si nu am avut probleme, dupa aceea si-a pus prezervativul si am continuat dar asta dupa ce s-a spalat, apoi am continuat, si-a dat drumul in prezervativ dar scotand inainte din mine.. a indepartat prezervativul s-a spalat, am stat un pic si apoi din nou fara protectie, risc sa raman insarcinata??
luna trecuta trebuia sa-mi vina in 7 si a venit in 11, luna asta tot in 11 si deja a intarziat 3 zile e deja 14? risc sa raman?? va rog ajutati-ma... nu vreau sa am probleme, in 10 luni asa am facut mereu si nu s-a intamplat nimic pana acum.. sunt speriata.
0
15-04-2015, ora 21:54
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
un simplu test de sarcina te poate scuti de prea multe griji si nici nu costa mult...sansele sunt mici de a ramane insarcinata in acest mod dar nu sunt excluse
0
21-01-2018, ora 18:40
Andreiutz13
Nu este medic/terapeut
Andreiutz13
buna, acum o saptamana am facut o cu prietenul meu, neprotejat, a scos o inainte sa si de a drumu, si nu mi a venit ciclul, luna trecuta mi a venit pe 20 si m a tinut putin, luna asta deja a intarziat cateva zile, e posibil o sa raman insarcinata ?
0
05-12-2018, ora 06:43
Florina1987
Nu este medic/terapeut
Florina1987
Buna. Am facut sex neprotejat la inceput cu iubitul meu dupa si.a pus prezervativul. Este posibil sa fii ramas insarcinata ptk menstruatia mi.a intarziat o zi deja mie care imi venea regulat la 28 de zile. Nu stiu ce sa mai cred.
0
04-06-2020, ora 15:05
Alexandru45
Nu este medic/terapeut
Alexandru45
Bună! Am făcut dragoste cu iubitul meu înainte de ciclu eu nu am un ciclu regulat, la început ne-am protejat dar după ceva timp am făcut-o fara prezervativ cam 10 minute nu si-a dat drumul in mine. După 45-50 de minute am luat pastila de doua zi e posibil sa fiu însărcinata va rog sa îmi răspundeți urgent îmi este foarte frica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.