Nu am avut niciun fel de orgasm!

27-12-2012
Dayanna Isabella
Nu este medic/terapeut
Dayanna Isabella
Am mai auzit de problema asta, dar totusi.. Am avut o relatie de 2 ani cu un baiat, era primul cu care imi incepusem viata sexuala.. Nu am avut niciun fel de orgasm, adica ma simteam bine, eram exitata, il doream, dar nu aveam orgasm, nici nu stiam ce e ala sincer.. Am vrut sa aflu daca am o problema, am incercat sa ma masturbez cu un aparat de vibromasaj sa vad ce se intampla, deci 5 min a fost mult, am avut orgasm.. Acum am o alta relatie si este al doilea baiat cu care m-am culcat, si aceeasi problema.. Ma simt mult mai bn cu el decat cu fostu', dar tot nu am orgasm.. M-a si intrebat, m-am simtit prost, am incercat sa-l mint ca nu e asa, ca am avut orgasm.. El a zis ca se simte cand se intampla asta si el n-a simtit deloc la mn.. Ce pot sa-i zic? Prima data inainte sa ma culc cu el am avut 'un joc' ca sa zic asa, eu peste el, imbracati, ma frecam de el si chiar s-a intamplat atunci, am avut orgasm, insa cand facem sex nu se intampla asta.. De ce? Mentionez ca nu am nicio problema, il iubesc, il vreau, st relaxata, nu am niciun fel de problema de genu'.. As avea orgasm daca m-ar saruta intr-una peste tot si m-ar atinge cu mana usor, asta sigur, dar dc nu se intampla asta si cand facem sex? Imi poate explica si mie cineva ce pot sa fac?
1 comentarii
0
12-01-2013, ora 23:44
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
Cam multe vizite si niciun raspuns...cred ca ai "anorgasmie". Iti sugerez sa faci o acupunctura + homeopatie si vei avea orgasm pe "cale naturala". Este un domn doctor, are si cont pe site, doctor Dragomir si o sa va indrume dumnealui ce si cum e cu tratamentul, dar vreau sa stii ca e eficient si stiu persoane care au apelat la asa ceva si problema s-a rezolvat ; De asemeni iti sugerez cand faci dragoste sa nu te gandesti doar la faptul "vreau sa am orgasm, vreau sa am orgasm", sa fii relaxata si un preludiu mai lung! Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: