nu am simtit nimic!

24-09-2008
evelyn10
Nu este medic/terapeut
evelyn10
buna!am 16 ani si sunt cu prietenul meu de 10 luni impreuna!inainte sa inceapa scoala am hotarat sa facem sex.Prima oara a durut putin...si a 2-a si a 3-a oara... de atunci am continuat sa avem contact sexual insa nu am avut orgasm, am simtit ceva acolo, o placere dar ff mica.am vorbit si cu el despre asta.ultima oara preludiul a fost destul de lung si cu toate acestea nu am simtit nimic special...Care este cauza??help me! se spune ca e placut sa faci sex insa as vrea sa descoper si eu placerea aia...sau e inca prea devreme?
8 comentarii
0
24-09-2008, ora 00:00
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
am avut si eu astfel de probleme, toata chestia e sa te stimulezi psihic, sa te gandesti doar acolo, si sa te ajute si el cu atingeri in zonele care te excita.dar concentrare maxima.sper sa-ti foloseasca sfatul meu.sper doar sa nu fiti un caz dintr-acela care "cei doi nu se potrivesc deloc".sa auzim de bine
0
24-09-2008, ora 00:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
durează mai mult până să simţi... unele fete zic că chiar luni de zile...
0
24-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
C-am de mica te-a luat valul !
El cati ani are?
Si care luni, Crina ? Poate ani.
0
24-09-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
ai dreptate ali39 !!!
0
25-09-2008, ora 00:00
evelyn10
Nu este medic/terapeut
evelyn10
eu una nu sunt de parerea k sunt prea mica pentru asa ceva...ce sa mai vorbim de altele care la 12-13 ani sunt chiar mame...sa fim seriosi acum... totul este sa stii ce vrei, sa ai grija, sa te protejezi.in medie fetele cam in jur de varsta asta isi incep viata sexuala...16-18 ani...din cate stiu eu... in fine... Si ali, tu vorbesti serios, poate fi vorba de ani pana ajungi sa ai un orgasm?!!
0
25-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Bine, bine e viata ta, faci ce vrei in definitiv, nu te condamn, doamne fereste, numai ca mi se pare un pic prea devreme pt ati incepe viata sexuala.Dar ma rog, sunt un pic mai demodata si am fost o persoana care a tinut cont de prejudecati la vremea mea. Atunci dak nu te maritai fata mare era jale.
Acum dak nu o faci esti naspa nu-i asa ?
Si dak tot ai facut-o in zilele de azi, sunt tot felul de jucarii din astea, fantezii, incearca cateva cu prietenul tau poate asa reusesti sa ai orgasm. Sau poate ca nu va potriviti, te-ai gandit la asta?
E mare lucru sa gasesti barbatul potrivit pentru a simti aceea placere de care vb toata lumea.
Si da, poate fi vorba de ani, din cauza rusinii fata de partener si din cauza lipsei de experienta, la unele persoane si lipsa de comunicare cu privire la ce iti place sau ce iti face placere.
Asta nu inseamna ca toata lumea e la fel, nu te speria! POate la tine data viitoare reusesti.Incearca sa te gandesti numai la ce faci atunci, sa nu iti fuga gandul in alta parte, de ex. ce teme ai de facut si ai uitat !
Succes!
Aliss
0
25-09-2008, ora 00:00
evelyn10
Nu este medic/terapeut
evelyn10
Multumesc mult pentru sfaturi!!:D
0
09-12-2010, ora 09:23
elenacosmina
Nu este medic/terapeut
elenacosmina
nu prea stiu ce sa zic esti km micuta dar acum na fiecare hotaraste pt el.
dar treaba cu orgasmul si cu placerea.ar fi trebuit sa vina..ink din primele dati ale contactului...dar na.depinde poate nu e suficient de dezvoltat baiatul ink sa iti ofere o place maxima.:))mai incearca cu altul k o sa vezi k o sa fie mult mai bn.esti micuta si o sa ai multi parteneri k ti-ai iceput viata sexuala de micuta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •