nu m-am protejat dupa ce am nascut, oare am ramas gravida?

26-12-2011
lary_nextday
Nu este medic/terapeut
lary_nextday
Buna, am nascut acum doua luni si 5 zile si alaptez, am avut contact sexual acum o zi si ciclul menstrual mi-a venit pe 12 decembrie (prea repede), si in timpul contactului nu m-am protejat deloc iar la sfarsit si-a scoso repede si a ejaculat. Oare s-a strecurat vreun spermatozoid?Ce sa fac pentru k am nascut prin cezariana si nu pot sa raman gravida 1 an de zile? Un raspun cat mai repede pana nu e prea tarziu. va rog
3 comentarii
0
27-12-2011, ora 10:22
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
RAU ai facut...
acum, ..ce sa-ti zic, ITI doresti IMEDIAT AL 2-LEA COPIL?
POATE...SI atunci, TE FELICIT..

daca nu, PROTEJEAZA-TE.
ASTA SA FACI..DACA ne INTREBI !! (PREZERVATIVE..PT. CA AM INTELES CA, tu ALAPTEZI)..
CRACIUN FERICIT!
0
27-12-2011, ora 11:02
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Nu cred ca ati ramas gravida dar oricum trebuie sa faceti un test de sarcina. Ca protectie puteti folosi un contraceptiv exclusiv progesteronic tip Cezarette cata vreme alaptezi. Legat de pauza de un an de zile dupa op cezariana este adevarat ca se recomanda acest lucru dar nu este o indicatie absoluta si nu te obliga nimeni sa intrerupi sarcina.
0
27-12-2011, ora 14:22
lary_nextday
Nu este medic/terapeut
lary_nextday
pot sa iau pilula de a doua zi?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul