nu ma excit

30-11-2010
just me alle
Nu este medic/terapeut
just me alle
mi-am inceput viata sexuala cam acum o luna si am avut aproximativ 6 contacte sexuale. problema este ca indiferent de ce ar face el nu ma excit. mentionez ca aproximativ acum 5 ani am luat timp de 3 luni anticonceptionale din cauza unor probleme cu menstruatia ( mi le-a prescris fara sa fi facut teste sau ceva de genul asta ) si ca ma excitam si inainte si dupa ce le-am luat. nu pot sa inteleg de ce inainte se intampla si acum nu... sunt destul de relaxata si ma las purtata de val dar degeaba... ce as putea sa fac in privinta asta?
3 comentarii
0
01-12-2010, ora 12:42
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Rareori este vorba de o boala organica, asa cum este, de exemplu, diabetul. Mai frecvent este vorba de o tulburare din sfera neuropsihica. Desi anticonceptionalele pot induce asemenea probleme, consumul lor doar timp de trei luni cu 5 ani in urma e improbabil sa fi produs acest efect. Uneori obiceiul excitarii manuale (masturbarii) poate avea acest rezultat.
Pentru cazul dv exista doua metode de abordare: homeopatia sau consilierea psihologica. Alegeti una dintre ele.
0
01-12-2010, ora 14:39
just me alle
Nu este medic/terapeut
just me alle
si in ce consta homeopatia? puteti sa imi recomandati ceva m-ai natural pe baza de plante? multumesc anticipat
0
03-12-2010, ora 23:18
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Cateva detalii pe scurt gasiti pe pagina mea, aici: http://www.doctordragomir.ro/homeopatie.htm
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •