Nu mi-a venit menstruatia de 1 luna jumate...

19-04-2012
Anduyo
Nu este medic/terapeut
Anduyo
Buna ziua.ash avea sh eu o intrebaree..Nu mi-a venit menstruatia de 1luna jumate mi-am facut 3testuri de sarcina si nu sunt gravida.sh akum trei zile am inkeput sa fplosesc antikonceptionale karissa...nu le-am luat din prima zi de menstruatie pt k nu mi-a venit sh nush de ce...am zis sa inkep anti deoarece m-am gandit k in momentul in kare fac pauza o sa-mi vina...e corect ceea ce am facut???akm dk o sa am kontact sexual pot ramane gravidaa????? v-a rog frumos s m-a ajutati..Multumesc
4 comentarii
0
20-04-2012, ora 09:49
Anduyo
Nu este medic/terapeut
Anduyo
Da...le-am facut chiar dupa 1 luna.si nu am de unde sa fiu insarcinata pt ka stiu sigur ka ne-am protejat.
Iar...antikonceptionalele mi le-a recomandat medikul inainte cu 2-3 luni.Mi-a zis sa le iau in prima zi de menstruatie dar daca am vazut ca nu mi-a venit menstruatia in timpu asta m-am speriat si le-am luat asa gandindu-ma ka la pauza lor o sa-mi apara menstruatia..
0
20-04-2012, ora 11:51
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Puteţi să le luaţi. După a 7-a zi sunteţi sub deplină protecţie anticoncepţională.
0
20-04-2012, ora 17:12
Anduyo
Nu este medic/terapeut
Anduyo
Multumesc frumos..deci pot sta linistita...dupa a 7-a pastila sunt protejata.Multumesc
0
22-05-2012, ora 21:34
Anduyo
Nu este medic/terapeut
Anduyo
Buna.!! As dori sa stiu daca pot sa fac un schimb de anticonceptionale?? folosesc karissa dar vreau sa iau yasmin deoarece am inteles ca ingrasa iar eu vreau sa m-a ingras.pot face asta???e vreo problema??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: