nu stiu ce e...

30-11-2008
kanyewest
Nu este medic/terapeut
kanyewest
am niste alunite albe pe interiorul pelii penisului, nu ma deranjeaza deloc dar vreau sa stiu daca
ce sunt. Eu sunt elev in clasa a-VIII-a si am 14 ani si am observat ca aceste alunit se imultesc, le am aceste alunite de 1 an sunt ca niste bilute si au inceput sa apara si la baza "capului" penisului repet nu ma deranjeaza
Vreau sa stiu cum pot scapa de ele
9 comentarii
0
01-12-2008, ora 13:26
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
intra aici si vezi daca seamana cu ce ai tu. daca nu mergi la medic urgent!!! e cam lung link-ul dar merge.
http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.ginecologie.ro/poze/_994.jpg&imgrefurl=http://www.ginecologie.ro/pagini/pt-barbati/hirsuties-papillaris-genitalis-368.html&usg=__gY4ZP6Bj_27AbFPNe8WLMIhnhpw=&h=199&w=180&sz=11&hl=ro&start=74&um=1&tbnid=Ch9kHF51hfC0hM:&tbnh=104&tbnw=94&prev=/images%3Fq%3Dbubite%2Bgenitale%26start%3D60%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dro%26sa%3DN
0
01-12-2008, ora 23:08
kanyewest
Nu este medic/terapeut
kanyewest
da asa sunt dar putin mai mici. Ce sunt???
0
01-12-2008, ora 23:11
kanyewest
Nu este medic/terapeut
kanyewest
si mai vreau sa stiu cum se trateaza, daca trebuie sa vizitez un doctor dau e doar o boala a pelii
0
02-12-2008, ora 12:23
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
buna! eu sincer am citit despre asta acum vreo doua luni pe www.ginecologie.ro .ieri am gasit doar poza, dar site-ul nu mai merge ( se pare k e in reconstructie). din cate imi aduc aminte, bubitele sunt provocate de un virus si nu cred k sunt sanse sa dispara. se poate sa ma insel -sincer nu imi aduc aminte ce este, imi pare rau.mi-a ramas in minte doar poza aia. e clar ca trebuie sa mergi la un doctor!!!! urgent!!!!!!!!!!! sa mai scrii ce-ai facut ( oricum, sunt sigura k trebuie sa existe un tratament). multa sanatate
0
02-12-2008, ora 14:38
kanyewest
Nu este medic/terapeut
kanyewest
am mai vazut tot asa o boala si doctorul a spus ca nu e grav si ca nu poate fi tratata si ca acestea strica la aspect. Eu oricum ma duc la doctor multumesc pentru ajutor
0
04-12-2008, ora 21:47
hyperflash1990
Nu este medic/terapeut
hyperflash1990
Hey prietenenu te sperianu este o boala este doar un simptom se numeste Hirsuties papillaris genitalis, nu se transmite sexual si nu este tratament pt el, cum inaintezi in varsta o sa se retraga un pic.
salutari
0
10-12-2008, ora 01:24
ludacris
Nu este medic/terapeut
ludacris
buna, si eu am aceeashi problema ca si tine si de catva timp am citit tot pe acest site ca remediul ar fi ceaiul de mushetzel, te speli de 2 ori pe zi cu acel ceai caldutz timp de o sapt. si eu am facut la fel si asta este a doua zi si mentzionez ca functzioneaza ;) sau micshorat considerabil :).Cik ar fi vorba de o iritatzie de la sapun, gel de dush etc. indicat ar fi sa foloseshti lotziune pt zonele intime asta o potzi gasi la ori ce super market (e facuta de nivea nush exact cum se num.) intreaba in magazin si itzi va spune vanzatorul:P mai intra pe site si spunene ce ai mai rezolvat.Sanatate!!!
0
11-12-2008, ora 09:22
kanyewest
Nu este medic/terapeut
kanyewest
ms mult pt sfat, am sa incerc.
te tin la curent... ms mult
0
15-12-2008, ora 00:34
ludacris
Nu este medic/terapeut
ludacris
salut kanye am satzi dau o veste din pacate proasta :( bubitele trec dar dupa ce intrerupi tratamentul reapar :(( nush ce sa mai fac, si la doctor imi e rushine sa ma duc... :| in caz ca mergi u pls nu uita de mn si spunemi si mie ce tratament tzia dat plsss.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •