nu stiu ce sa fac.. candidoza a reaparut | Forumul Medical ROmedic

nu stiu ce sa fac.. candidoza a reaparut

09-04-2008
mimishor
Nu este medic/terapeut
mimishor
am fost diagnosticata cu candida genitala si am urmat tratamenul cu Trinizol pastile si Meclon ovule..mi-a fost bine dar acum dupa 2 luni de la tratament vad ca iar imi incep scurgerile acelea albicioase si sunt destul de abunddente..sa urmez iar tramatentul sau sa schimb ginecologul de data asta ?multumesc frumos..asa o sa ma tina tot timpul candida aceasta?o tratezi si dupa un timp iar revine?
5 comentarii
0
09-04-2008, ora 00:00
12345
Nu este medic/terapeut
12345
bicarbonat de sodiu, o lingurita intr-un lighean cu apa calduta. Te speli in fiecare seara inauntru si incerci sa eviti sa aj in zona aia crema de corp gel de dus, sapun.Si eu m-am chinuit cu ovule si pastile pana m-a convins mama sa incerc si asta. de at nu am mai avut probleme.
0
02-05-2008, ora 00:00
alex73and
Nu este medic/terapeut
alex73and
nu cred ca e ste suficient bai cu apa calduta
candida poate reveni iar de la partener se poate lua din nou.
in concluzie amandoi trebuie sa se trateze
0
02-05-2008, ora 00:00
alex73and
Nu este medic/terapeut
alex73and
problema e ce se intampla cu persoana care a avut candida si raceste.
cum ia antibioticele?
Antibiotice injectabil poate activa candida
0
29-01-2018, ora 22:30
Madyoo93
Nu este medic/terapeut
Madyoo93
Buna seara, de 5 luni fac Candida in fiecare luna am facut tratament cu cu canestent intern ovule si extern crema a trecut pentru 2 saptamani si apoi a revenit apoi am fost la medic am facut un test de secretie mi.a iesit ca am candida mi.a prescris medicul 12 zile de ovule cervucid apoi crema gynofort apoi 7 zile gynophilus ovule am avut liniste 3 saptamani acum iarasi ma confrunt cu ea..
As incerca metode naturiste bicarbonatul iaurt..
0
04-02-2018, ora 22:42
Melaniaxd
Nu este medic/terapeut
Melaniaxd
Buna, m-am confruntat cu aceasta problema. O tratam și tot reapărea și reapărea. Sfatul meu este sa iei ceva pentru imunitate, așa am făcut și eu, doctorul mi-a spus ca este posibil ca atunci când îmi scade imunitatea sa reapară și aceasta problema. Și am mai încercat ulei de lavanda combinat cu ulei de TeaTree cu o Lingura de iaurt cu lactobacili(Activia) și le amesteci apoi faci spălături vaginale timp de 7 zile. Mie mi-a făcut bine. Am încercat și eu tot felul de ovule, pastile, creme, chestii naturiste. Dar am scăpat pana la urma. Îți doresc numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: