nu stiu daca am ejaculat inauntru!!!

01-01-2010
dani89
Nu este medic/terapeut
dani89
am facut sex neprotejat cu prietena mea si nu stiu sigur daca am ejaculat inauntru...poate ramane insarcinata?ce trebuie sa faca daca nu a luat pastila de a 2 a zi si au trecut mai mult de 72 ore ?multumesc
7 comentarii
0
01-01-2010, ora 17:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Are ciclu regulat ? Cate zile mai avea pana la venirea menstruatiei ?Sau cate zile au trecut de la ultima menstruatie pana ce ati facut sex neprotejat ?
0
02-01-2010, ora 14:29
dani89
Nu este medic/terapeut
dani89
s-a intamplat in data de 01.01.2010 iar ciclu ii vine prin 14...este vreo problema ?multumesc pentru raspuns
0
03-01-2010, ora 16:58
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Era in perioada fertila, deci putea sa ramana insarcinata. dar poate ca nu s-a intamplat acest lucru.nu ai ce face, trebuie sa astepti sa vina menstruatia. Daca intarzie sa faca un test de sarcina.
0
03-04-2012, ora 23:21
f.remus
Nu este medic/terapeut
f.remus
In seara asta am facut sex neproteja cu prietena mea si cred ca am ejaculat foarte foarte putin in ea.Are ciclul oarecum regulat 28 maxim pe 1 ii vinde ciclul de data asta ia venit pe 28 si astazi pe 3 am facuto.Este posibil sa ramana insarcinata?dupa cat timp este valid un test de sarcina sau cum putem afla fiindca nu as vrea sa ia pastila de a doua zi degeaba?multumesc anticipat
0
04-04-2012, ora 21:39
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
Daca i-a venit pe 28 inseamna ca de abia i s-a terminat, deci nu are cum sa ramana gravida. Un test de sarcina, dar unul bun, poate sa il faca chiar acum pt linistea voastra dar parerea mea e ca nu a ramas insarcinata.
0
04-04-2012, ora 23:14
f.remus
Nu este medic/terapeut
f.remus
Multumesc pentru raspuns si daca imi puteti recomanda un test de sarcina mai bun?
0
04-04-2012, ora 23:56
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
Nu mai stiu exact denumirea lor pt ca eu nu am mai folosit de vreo 2 ani, dar la farmacie le poti cere pe cele care dau rezultatul cel mai sigur 99%, cel pe care l-am folosit eu este productie franceza si este intr-o cutie roz, acum 2 ani costa vreo 15 lei, era cel mai scump, dar este cel mai eficient si sigur, in cazul in care e folosit exact dupa indicatii. Dar nu cred ca e nevoie pt ca sigur nu a ramas gravida dar faceti-o totusi ca sa va linistiti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.