Nu stiu daca se poate intampla ceva mai rau de atat | Forumul Medical ROmedic

Nu stiu daca se poate intampla ceva mai rau de atat

12-01-2013
Catalinag
Nu este medic/terapeut
Catalinag
Buna seara.de un an de zile am o problema la urechea stanga in urma unei lovituri, am ramas cu o secretie interioara cu un miros neplacut. nu ma doare deloc urechea dar din pacate nu am ajuns deloc la medic si nici nu m-am interesat pana acum de ea.de atunci am folosit apa pentru a ma spala inauntru.am folosit si betisoare de urechi si atunci cand ma spalam, inauntru simteam o gaura interioara.am sa ma duc la medic, dar as vrea sa aflu cat este de grava situatia?va multumesc!
3 comentarii
0
12-01-2013, ora 21:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este grava
ai otita supurata postraumatica.. cu perforatie de timpan... cu risc de mastoidita si meningita
Apa nu are ce cauta in ureche..niciodata... in cel mai bun caz.. apa oxigenata poate ajuta la eliminarea secretiilor pentru a preveni complkicatiile.
este necesara internare in clinuca orl..unde dupa aspiratie a secretiilor si consult la microscop o sa stii da a se trateaza sau e necesara interventie chirurgicala
0
12-01-2013, ora 22:58
Catalinag
Nu este medic/terapeut
Catalinag
Multumesc mult domnule dr.dar as mai avea o intrebare.mai este o saptamana pana ajung in tara sa ma duc la medic si as vrea sa aflu cum si daca pot sa scap de mirosul acesta neplacut al urechii atata timp cat nu folosesc apa deloc sa o curat.astept din nou un raspuns va rog mult.va multumesc!
0
13-01-2013, ora 20:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu apa oxigenata si solutii pe baza de alcool
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant cohlear: o nouă metodă de monitorizare ar putea ajuta la dezvoltarea unor implanturi mai performante
  • Cum curățăm corect urechile
  •