o fi vreun streptococ?
Buna ziua..din cand in cand pe ambele amigdale imi apar tipul..niste boabe de grau care parca ma zgarie atunci cand inghit si daca incerc cu betisoare sterile le pot scoate afara.sunt solide, galbene si miros ingrozitor!!!Am nascut de curand si nu as vrea sa ii transmit si fetitei mele..totusi le am de vreo 5 ani si nu le-am transmis dar..stiu, rusine mie ca nu am consultat nici un medic pana acum.
1 comentarii
E amigdalita criptica. Si eu am probleme asemanatoare, un fel de bilute formate din puroi de consistenta branzei. Poate fi tratata medicamentos sau chirurgical.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3streptococ beta hemolitic
- 3balanita sau un posibil streptococ
- 3steptococul betahemolitic grup c
- 7nu mi s-a prescris tratament- coci gram pozitivi
- 2streptococ tip b la nou nascut
- 11streptococ beta hemolitic
- 4Exista vreo problema?
- 23Amigdale destul de marite
- 7streptococ beta hemolitic grup C
- 0Streptococ B si riscurile la nastere
- 3Streptococ beta-hemolitic grup C
- 0streptococcus pneumoniae in nas la copil de 7 ani
- 2Streptococ Alfa Hemolitic..motiv de ingrijorare?
- 4Streptococ Grup B lamuriri
- 2Streptococ tip B in sarcina
- 4Streptococ beta hemolitic C la copil de 5 ani
- 5Streptococ, stafilococ...
- 2Streptococ pneumococic
- 4Ajutor! secretii vaginale abundente
- 1Durere în gât, streptococ
Mai multe informații despre: Infectia streptococica
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: