o posibila sarcina?

26-09-2011
irina ionela
Nu este medic/terapeut
irina ionela
timp de aproape o luna am urmat un tratament dat de doctor cu ovule, supozitoare si antibiotice pt ca aveam sangerari vaginale si dureri mari de ovare. menstruatia trebuia sa imi vina pe 1 septambrie dar nu a venit am facut la o saptamana de intarziere un test clearblue dar a iesit negativ apoi la cateva zile am repetat testul si tot negativ a iesit dar tin sa mentionez ca ambele teste nu le-am facut la prima urina dimineata. astazi suntem in 26 si menstruatia tot nu a aparut e posibil sa fiu insarcinata? sau din cauza tratamentului nu imi vin problemele? tin sa mentionez ca am avut contacte sexuale neprotejate dar niciodata finalizate. va rog frumos sa imi raspundeti.
6 comentarii
0
27-09-2011, ora 09:13
irina ionela
Nu este medic/terapeut
irina ionela
imi raspunde si mie cineva? e a doua intrebare pe care o postez si nu imi raspunde nimeni:(
0
27-09-2011, ora 11:53
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Din cate stiu eu( nu sunt 100% sigur), testul ala iti indica corect daca-l folosesti dupa 2sapt.
Eu zic sa stai linistita si sa-l faci cand se implinesc 2 sapt, poate tratamentul care l-ai folosit ti-a afectat menstuatia.
Sa auzim de bine!
0
27-09-2011, ora 12:19
irina ionela
Nu este medic/terapeut
irina ionela
daca ma duc la ginecolog imi depisteaza sarcina daca e mica?
0
27-09-2011, ora 15:16
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Din pacate nu sunt in tema, asa ca n-are rost sa comentez aiurea. Nu stiu dupa cat timp poate un ginecolog sa vada daca esti insarcinata.

Totusi am o mica idee! Cauta pe net un ginecolog, sau cere nr de tel la o prietena de'a ta...apoi suna la cabinet si intreaba la telefon dupa cat timp poate depista o eventuala sarcina.

Cat timp ai de la contactul sexual si pana acum?Mai este mult pana se implinesc cele 2 sapt?(eventual cauta prospectu la un test pe net si vezi daca se face dupa 2 sapt cum am zis eu sau mai putin). Eu cred ca sunt sanse mari sa-ti intarzie din cauza tratamentului, poate si a stresului la care esti tu supusa acum(gandurile alea mici si negre).
0
27-09-2011, ora 16:48
irina ionela
Nu este medic/terapeut
irina ionela
poi am o luna de la contactul sexual si testul a fost facut la o saptamana dupa intarzierea menstruatiei si al doilea test la a doua saptamana. dureri de sani am de la inceputul luni dar menstruatia nu a venit. vreau sa ma duc la doctor si nu sunt sigura ca imi depisteaza o posibila sarcina desi nu prea cred ca e dar totusi stau cu grija. sunt intr-o tara straina si imi e frica de o posibila sarcina, tin sa mentionez ca eu am avut probleme in ultimul am mereu aveam raceli jos si urmam mai mereu tratamente dar fara efect. ma duceam la doctor si ma simteam bine maxim o saptamana apoi cistita recidiva. sper sa nu fie o sarcina acum:(
0
27-09-2011, ora 22:08
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Pai daca ti-a iesit de 2 x negativ, eu nu cred ca esti gravida.
Doctorul o sa te linisteasca, asa ca fugi si povesteste putin si cu el.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  • Sunt însărcinată?
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Crampe la ovare - ce ar putea fi
  •