o problema: simt o usoara usturime la varful penisului, in interior

10-10-2007
yo_un_baiat
Nu este medic/terapeut
yo_un_baiat
Buna ziua!
Am si eu inca o problema: de cateva zile ma doar un testicul (cel stang) iar in timp ce ejaculez simt si o usoara usturime la varful penisului, in interior. Sa fie cumva legat de faptul ca am nisip la rinichi si ca nu am luat tratamentul ? sau poate fi si alt ceva? Ce ma sfatuiti sa fac?

Mai marturisesc faptul ca in ultimele zile m-am masturbat mai des.
3 comentarii
0
01-11-2007, ora 00:00
ursulache
Nu este medic/terapeut
ursulache
Sigur problema ta nu are legatura cu nisipul de la rinichi.
Numai sa mergi la medic. Orice problema cu cat se invecheste mai tare e mai greu de tratat.
0
01-11-2007, ora 00:00
yo_un_baiat
Nu este medic/terapeut
yo_un_baiat
Poate cumva sa fie o boala cu transmitere sexuala( chiar daca nu am avut nici un act sexual pana acum)? Am citit undeva ca si SIDA se manifesta cam asa. Astept un raspuns pentru ca sunt cam speriat. Singurul lucru pe care il fac e ca ma masturgez cam des. Astept raspuns. Multumesc.
0
02-11-2007, ora 00:00
ursulache
Nu este medic/terapeut
ursulache
Pot fi multe, eu nu ti-am spus numai ce e sigur ca nu e.
Ca sa poti pune un diagnostic(ceea ce eu nu am dreptul) este nevoie de mai multe amanunte, un examen clinic( adica sa te vada un medic) eventual si ceva analize. Sunt multe simtome care pot fi intalnite in mai multe afectiuni tocmai de asta trebuie tot ce am mentionat ca sa se faca diagnosticul diferential si bineinteles sa se puna unul corect de certitudine.
Nu te juca cu sanatatea, o data pierduta. stii e ca o haina, o dat carpita tot de acolo se rupe.
Dute cu incredere la medic nu-ti fie jena, pentru personalul medical lucrurile astea sunt obiectul munci si pentru ei nu e nimic spectaculos nici nou, sunt obisnuiti.
Cu masturbarea poate avea legatura mai ales daca nu respecti igiena( si maini murdare)etc.
Cat despre SIDA daca nu ai avut nici un act sexual pana acum de ce crezi ca ai putea avea asa ceva? E adevarat ca trazmiterea poate fi si prin manopere medicale si mai ales prin ace (chiar si la tatuaje sau mai ales droguri) dar totusi calea sexuala e cea mai raspandita. Oricum e prea mult sa te gandesti la SIDA , asta ca sa stai ceva mai linistit, atata e prea putin ca sa mergi asa departe.
Concluzia: nu te mai stresa inutil, dute la medic si cu cateva zile de tratament se rezolva. Mai ales ca orice problema tratata corect si cat mai devreme dispare mai usor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: