o stare proasta a prietenei? de ce?

04-06-2009
horciu_allex
Nu este medic/terapeut
horciu_allex
Suntem impreuna de 8 luni si ne intelegem bine.De cateva zile ea este intr-o stare nasoala adika nu stie "ce vrea de la viata" si nu stie ce se intampla cu ea de ce ???(asa mi'a spus mie, , , si ca nu stie inka dak ma iubeste si dak tine la mine...)...
CE SE INTAMPLA CU EA NU POT SA INTELEG !!!(am mai avut prietene care tot la fel "nu stiau ce vor de la viata si ce se intampla cu ele"), din ce cauza oare ???

Eu unu o iubesk si tin la ea...


AJUTATI-MA SI PE MINE VA ROG MULT DE TOT :*:*:*

va MULTUMESC
10 comentarii
0
04-06-2009, ora 20:16
Gregory
Nu este medic/terapeut
Gregory
Salut ! Poate exista intre voi o mica lipsa de comunicare... Incercati sa vorbiti mai mult si sa analizati mai in detaliu relatia voastra ca sa vedeti cine sunteti de fapt si ce planuri de viitor aveti, daca sunteti suficienti de compatibili etc. Dar acest lucru trebuie sa se intample intr-o atmosfera cat mai calma, sa fiti cat mai relaxati, de preferat la o plimbare in parc, la munte sau intr-un loc unde stiti voi ca va simtiti bine, in largul vostru. Sper sa va fie de folos acest sfat. Mult succes !
0
12-06-2009, ora 16:05
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
salut..uite eu la fel am avut o situatie analogica ca si la prietena ta..nu stiam ce-mi doresc, parca eram intr-o depresie, parca imi parea ca toti sunt impotriva mea si ca si prietenul meu nu ma mai intelege.(asta e ceea ce anume simteam) deci la fel nu stiam ce exact vreau de la viata.si uite care era problema mea, sper din toata inima ca la prietena ta sa nu fie asa, dar la mine problema era in aceea ca in viata mea a mai aparut un alt baiat, nu-l iubeam ci doar il placeam(l-am vazut si eu de vreo 2 ori si a vorbit cu mine un pic mai diferit decit iubitul meu si toti ceilalti si mam simtit regina pe o clipa datorita lui, asta facindu-ma sa ma indragostesc din prima vedere)..faltul acesta ma pus sa ma gindesc mult daca mai face sa fiu cu iubitul meu, imi imaginam ca sunt oameni in lume de o mie de ori mai buni ca prietenul meu(de exemplu acela care imi vorbea mai diferit)..
o alta problema putea fi la ea si disparitia dragostei fata de tine, poate ceva undeva ai gresit, ai suparato cu cerva, iai vorbit cu un ton mai inalt sau ceva de genu(fetele sunt uneori foarte stranii, asta iti zic eu pt ca sunt fata si stiu ce zic)..sau chiar poate fi si asa caz ca ea sa fi gasit vreun mesaj la tine in telefon de la o fata sau la tine undeva pe mess in arhiva, oriunde(si a inceput sa aiba dubii in privinta ta)..sau poate cineva ia zis ceva de tine rau..si daca e gen de fata mai tacuta, sar fi inchis in ea si de acea are snzatia ca nu stie ce vrea..
intradevar aici ca sa rezolvi problema trebuia sa stai cu ea de vorba, sa vorbiti calm, sa va intelegeti din priviri, sa-i deschizi tu ei sufletul..si daca va vedea ca esti cu ea pe aceeasi marime de unda sper si ea sa-ti poata deschida sufletul si sa-ti zica exact ce anume o framinta.
aici pot fi o gramada de motive pt care se comporta asa, trebuie doar sa gasesti acea mica cheita care te va ajuta so intelegi ce exact isi doreste si ce exact nu e asa cu ea, poate intradevar are probleme si are nevoie de ajutorul cuiva, daca tu ai ajutao ar fi numai in folosul relatiei voastre..
multa bafta si numai bine...pe curind..
0
18-06-2009, ora 18:22
laura_dobaes
Nu este medic/terapeut
laura_dobaes
buna, , am sa, iti dau cateva sfaturi.in primul rand, femeile, tanjesc dupa afectiune, , deschid astfel de subiecte tocmai, ptr ca vor sa fie sigure ca tu esti acela, care, , stie ce vor ele, , asa ca, , de cate ori deschide acest subiect, in loc sa o asaltezi cu intrebari ce si cum, , , ia-o in brate si spune-i tandru lasa drga ca gasesc eu pana la urma ce vrei, , , nu te panica, si nu o asalta cu intrebari, , prefa-te ca e normal, alint=o, , , , , si zi ca o intelegi, , .. este panicata, simte nevoie de protectie, , as vrea sa stiu si ce varsta aveti, , , , ,
, , ptr a avea o idee mai clara asupra lucrurilor...inca ceva, vezi ca orice femeie inainte de faza de mesntruatie, , intra intr-o faza nasoala de depresie, ,
las-o sa vorbesca, tu zambeste in permanenta, , si fac la fel, , cand tanjesc dupa afctiune, si am nevoie sa aud de la partener ca stie el ce vreau, , ca el va fi acelas, care ma va sustine, in perioadele cand nu stiu eu, ,
, , tot ce trebuie sa faci este, sa zambesti, sa i tii moralul ridcat, , sa o incurajezi ca stii tu, , sa i zambesti, sa o tii de mana, , , , , , , ,
0
18-06-2009, ora 18:28
horciu_allex
Nu este medic/terapeut
horciu_allex
Eu am 19 ani si ea are 17 ani
0
18-06-2009, ora 18:31
laura_dobaes
Nu este medic/terapeut
laura_dobaes
este prea devreme, , , , , , , , sincer, sa, , va panicati, , la varsta asta.nu este o problema serioasa,., , incearca, , sa, , , , fi calm, , , si sa te comporti cu multa maturitate, , , , , , , , , , e tot ce poti face, , , , , , , , ,
0
18-06-2009, ora 18:33
horciu_allex
Nu este medic/terapeut
horciu_allex
MZ mult ! ;)
0
24-06-2009, ora 23:19
dan_bulgaru74
Nu este medic/terapeut
dan_bulgaru74
nu trebuie sa intri in panica sunteti inca copii in special ea.E posibil sa fie cateva fite de pustoaica tu ai grija si nu dispera joaca putin teatru sa nu cumva sa te ia de fraier Sunteti pusti si viata e frumoasa profitati de ea
0
25-06-2009, ora 22:07
horciu_allex
Nu este medic/terapeut
horciu_allex
mz
0
26-06-2009, ora 01:05
sayra
Nu este medic/terapeut
sayra
ciao sunt de acord cu naty-91 pentru ca si mie mi santamplat la fel cand aveam vreo22 de ani si era din cauza altui baiat si nu-ti spune toate lucrurile aste asa de falsa ti le spune asa pentru ca sigur tine la tine dar poate nu mai este indragostita de tine si ii este greu sa accepte. nu stiu ce sa iti zic vorbeste deschi cu ea si incearca sa o intelegi orice ar hotara inima nu o comanda nimeni
0
26-05-2010, ora 21:38
Ramonellu
Nu este medic/terapeut
Ramonellu
poate nu te mai vrea langa ea, dar nu stie cum sati spuna...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici