oare sunt insarcinata?

19-05-2012
nyckynyky
Nu este medic/terapeut
nyckynyky
Acum ceva timp 'm-am jucat' cu iubitul meu iar el a ejaculat pe picior, aproape de vaginul meu.Ne-am mai jucat de cateva ori dar a avut prezervativ iar dupa ce si-l scotea ne mai jucam putin.Luna asta, cand mi-a venit ciclul mi-a curs foarte putin iar uneori imi vine ameteala.Exista sanse sa fiu insarcinata?:|
3 comentarii
0
20-05-2012, ora 14:49
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Faptul că a venit "ciclul", chiar şi în cantitate mai redusă decât de obicei, arată că nu sunteţi însărcinată. În sarcină, menstruaţia obişnuieşte să nu vină deloc, nu să vină mai puţin.
0
28-05-2012, ora 11:11
Adriana122
Nu este medic/terapeut
Adriana122
Sunt insarcinata?...am si eu nevoie de ajutor va rog frumos...
Am si eu o mica temere in legatura cu sarcina...trebuia sa imi vina menstruatia in data de 20 mai si au trecut 8 zile si inca nu mia venit...dar simptomele de dinainte menstruatiei sunt.sanii ma dor ca de obicei foarte tare de 4 zile.am facut dragoste protejat acum 11 zile..am facut si un test de sarcina de 2 zile si a iesit negativ..insa mie imi este frica ca sa nu fi iesit pe langa prezervativ foarte putin (chiar acolo jos)..partenerul meu ma asigurat ca nu a iesit nimic pe langa si chiar daca ar fi iesit nu ar fi avut cum sa intre inauntru deoarece a ejaculat afara..dar de fiecare data cand facem dragoste si ejaculeaza o face afara nu ianuntru.dar oricum sunt destul de speriata... si nu stiu care sunt cauzele intarzierii menstruatiei...daca m-ati putea ajuta va rog frumos cu un raspuns ! multumesc
0
28-05-2012, ora 16:54
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
@nyckynyky

Probabil ca nu, dar sunt sanse si sa fii insarcinata, pentru ca e posibil ca si in timpul sarcinii sa ai niste scurgeri, mai putin abundente, care sa semene a menstruatie, dar sa nu fie. Daca partenerul tau iti lasa sperma pe vulva sau chiar in imprejurimi exista sanse ca spermatozoizii sa ajunga in vagin. La o luna dupa actul sexual, fa-ti un test de sarcina.

@Adriana112

Daca v-ati si protejat si a ejaculat si in afara, nu prea vad cum sa fi ramas insarcinata...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •