Oboseala accentuată

05-10-2018
IuliaP17
Nu este medic/terapeut
IuliaP17
Buna ziua! Am câteva zile de cand ma doare in piept la efort iar durerea se simte si in spate. Durerea din piept e că atunci când trag aer rece iarna. Pana astazi nu aveam decât durerea asta dar azi simt ca obosesc foarte repede, la lucruri de rutină zilnică începe să mă doară in spate si piept. Nu tusesc, în schimb scuip o secretie aproape incolora. Am o broșita cronica diagnosticata acum ceva ani, însă până acum nu am avut asa simptome de la ea.
E posibil sa fie o problema de la plămâni sau e vorba despre altceva? Va multumesc !
1 comentarii
0
16-05-2019, ora 21:34
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Hristos a Înviat! Durerea este continuă sau apare și dispare? O simțiți și în repaus? Are caracter de înțepătură, junghi, arsură, gheară, apăsare/presiune? Este ameliorată de ceva? Aștept să-mi răspundeți la aceste întrebări. Durerea toracică este cel mai frecvent de natură cardiovasculară sau pulmonară, deși există și alte cauze. Mai există și alte simptome? După răspunsurile dumneavoastră ne vom orienta spre ceva cardiac sau pulmonar, sau vom exclude aceste cauze. O seară liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  • Vitaminele, mineralele şi rolul lor în oboseala fizică și psihică
  • Potrivit unui nou studiu, consumul de canabis poate ameliora oboseala
  •