ochelari de vedere

08-11-2013
yonellyta
Nu este medic/terapeut
yonellyta
Buna ziua!de curand am avut dureri puternice de cap si am decis sa merg la un consult oftalmologic din care a reiesit ca am miopie -0, 5...am luat ochelarii si am inceput sa ii port, dar nu vad foarte bine cu ei in sensul ca vad mai clar cu ochiul liber decat cu ochelarii...sa fie oare din cauza ca inca nu m-am acomodat sau e o problema la ochelari?Va multumesc!
2 comentarii
0
22-04-2014, ora 18:23
cuculeana_blondu
Nu este medic/terapeut
cuculeana_blondu
Buna ziua, am si eu o problema...am fost la control la ochi din cauza durerilor de cap si ca nu suportam lumina si prima data am purtat +0.50 la ambii ochi...apoi la interval de 2 ani cred am fost iarasi si mi s-a dar -0.25 la ambii ochi...apoi acum la un an diferenta am fost iar si mi s-a dat -1.25 la un ochi si la celalalt -0.50...dar problema este ca de cum i am pus nu am vazut bine...mi se pareau pre mult pentru ochii mei...ii fortam prea tare sa se acomodeze...si la maxim 10 minute au inceput sa ma doara ochii in special cel cu dioptria mai mare...ce trebuie sa fac? multumesc mult, o zi frumoasa.
0
06-05-2014, ora 14:41
Vad_Voci
Nu este medic/terapeut
Vad_Voci
Trebuie refacut controlul oftalmologic, de preferat la un medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când ai nevoie de ochelari?
  • Efectele ochelarilor pe termen lung - ne strică sau ne îmbunătățesc vederea?
  •