ochiul drept

15-12-2017
Marian Elena
Nu este medic/terapeut
Marian Elena
Buna ziua de asta toamna fetita are o problema la ochiul stang ii curge am fost lasi la oftamologi sa dat crematobradex si servetele irium baby, am term tratamentul ochiul ii tot curge urmeaza sa mergem la control, cand ii sterg ochisorul cu servetel si apas incet ii curge puroi dc oare !? ce ar putea fi ? :(
11 comentarii
0
18-12-2017, ora 15:41
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Este clar o infecție. Oricum, crema utilizată se poate folosi doar o perioadă finită de timp. După utilizarea maximă sensibilitatea ochiului crește la infecții. Și tratamentele ăstea trebuie aplicate în condiții de igienă maximă iar ochiul în cauză protejat împotriva atingerii directe. Doctorul nu v-a dat indicații clare de aplicare?
0
25-12-2017, ora 19:19
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
simptomele acestea sunt de la reparatia ochiului dupa un conflict de separare vizuala, in general de mama...apare atunci cand un copil se sperie ca nu mai vede mama...toate medicamentele suntd ate inutil, ca sa nu mai spunem de antibiotice, caci nu este deloc o infectie
0
25-12-2017, ora 20:02
Marian Elena
Nu este medic/terapeut
Marian Elena
Nu are cum sa aiba asa ceva, ni sa dat tratament injectabil oxacilina si picaturi floxal a inceout sa i treaca miercuri mergem la control
0
25-12-2017, ora 22:15
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
ar fi trecut si cu NIMIC...oamenii sunt singurele animale convinse ca fara pastile nu trece :)
0
28-12-2017, ora 14:40
Marian Elena
Nu este medic/terapeut
Marian Elena
Buna ziua revin din nou am terminat tratamentul cu oxacilina fiole si unguent floxal, apas pe ochii si iese numai puroi doamna doctor asa nea zis sa facem ca sa curatim tot ochiul, dvs ce spuneti este bn ca de la 4 zile de cand am terminat tratamentul sa tot curga ochiul? Cer si alte pareri ca numai stiu ce e bn si ce e rau la copilul meu
0
29-12-2017, ora 11:13
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
e normal sa curga ochiul si nu e puroi, e un lichid folosit la reparatia ochiului...timpul si organismul le rezolva pe toate..medicamentele nu pot vindeca nimic, dupa cum vezi. Medicamentele au fost luate inutil
1
29-12-2017, ora 12:11
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Urgent faceți o analiză a scurgerii din ochiul copilului (analiză a puroiului). Se poate face asta la un laborator specializat. Solicitați îndrumarea medicului de familie. In urma rezultatului veți avea alte opțiuni. Solicitați deasemenea un control amănunțit a ochiului pentru obiecte străine cât și starea canalului lacrimal. Am presimțirea că infecția nu este la ochi ci în partea superioară nazală. Verificați și partea nazală pentru infecții, corpuri străine.
0
29-12-2017, ora 12:23
Marian Elena
Nu este medic/terapeut
Marian Elena
am fct si analize la ochisor ia luat puroi din ochisor si tot acest diagnostic ia dat diacostita acuta, la nas dimineata se trezeste cu nasu plin de muci, nu stiu ce sa i mai dau ptr mucisori :(
0
29-12-2017, ora 15:40
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
mucii nu trec oricum cu nimic ci doar de la sine...nu exista nici un medicament contra la muci...atata lucru ar trebui sa stie o mama
1
01-01-2018, ora 14:07
Anonim1080
Nu este medic/terapeut
Anonim1080
Mimosa taci ca numa tampenii spui. As fi curios daca fiicei tale i-ar curge puroi din ochii, ai astepta sa ii treaca de la sine si ti-ai urma "sfaturile".
0
02-01-2018, ora 14:30
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
minte nu au toti din pacate...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.