operatie apendice

09-10-2008
georgiana-a
Nu este medic/terapeut
georgiana-a
buna ziua as avea si eu o intrebare, in urma cu 10 ani am fost operata de apendice si am o cicatrice f urata cam 20 cm si ii f urata si undeva la mijlocul operatiei am o gaura mare cam 1-2 cm adanca dar inchisa ( am avut 2 tuburi) cred ca de la aia ii si am fost in ungaria la un chiruirg si mi-a spus ca un muschi ii cusut in operatie si ii invers cusut si opune rezistenta cam asa am priceput eu si mi-a spus ca de aia ma deranjeaza eu as vrea sa stiu daca as ramane insarcinata ar fi vreo problema m-ar deranja pt ca si cand su nt balonata ma doare ma deranjeaza ce trebuie sa fac?
2 comentarii
0
09-10-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Daca mai ai documentele de la operatia de apendicita(scrisoare medicala/iesirea din spital, analizele premergatoare operatiei, recomandarea medic. ptr. operatie ) alaturi de documente medicale recente (sau dupa operatie) care sa confirme ca intradevar un muschi a fost cusut invers fapt, caruia se datoreaza durerea din zona si cu repercusiuni invalidante pentru viitorul legat de o sarcina, atunci poti actiona in instanta, pentru malpraxis, medicul care te-a operat.Inainte, trebuie sa sesizezi colegiul medicilor, alaturand documentele in copie, si le ceri sa se pronunte daca acea operatie, asa cum a fost ea facuta, se constituie sau nu intr- un factor de risc pentru o sarcina.Cu raspunsul la sesizare, impreuna cu toate documentele medicale, poti inainta instantei o cerere de despagubire sub motiv de malpraxis.Tocmai de aceea pentru ca, consecintele ulterioare operatiei sunt de natura invalidanta iar o noua operatie reparatorie, implica atat bani cat si suferinta !
0
10-10-2008, ora 00:00
georgiana-a
Nu este medic/terapeut
georgiana-a
dar eu nu doresc sa-l dau in judecata nici nu vreau sa-l mai vad oricum am auzit numai de rau de el si a facut multe greseli eu vreau sa stiu care sunt consecintele daca nu refac operatia si raman insarcinata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: