Operatie de colecist

06-08-2021
Mary
Nu este medic/terapeut
Mary
Buna ziua matusa mea este operata de colecist de 4ani de atunci cand si cand vomita si are frisoane.Mentionez ca are o piatra plecata pe un canal si medicul i_aspus ca nu se poate scoate ca este riscant.Imi este ft mila de dansa pt ca se chinuie ft tare in periada cu simtomele de tremurat si voma.Sta cu paturi peste dansa si tot tremura.Eu as dori sa stiu daca acest tremurat are legatura cu aceasta operatie de colecist.Mentionezca matusa are varsta de 79 de ani.Multumesc anticipat pt raspuns.
4 comentarii
1
06-08-2021, ora 10:26
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Este foarte probabil ca simptomele sa fie cauzate de piatra migrata in caile biliare.
0
06-08-2021, ora 11:15
Mary
Nu este medic/terapeut
Mary
Multumesc frumos pt raspuns Va rog sa imi spuneti cum pot sa o ajut sa nu mai sufere atat.Multumesc
0
06-08-2021, ora 17:57
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Rezolvarea e doar chirurgicala.
0
06-08-2021, ora 18:37
Mary
Nu este medic/terapeut
Mary
Multumesc frumos, dar medicul a zis ca nu poate risca pt ca e intr_o pozitie mai delicata si nu risca sa fie altceva mai rau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Regim litiază biliară - dieta și tratament pentru calculi în vezica biliară (colecist)
  •