operatie de ginecomastie

07-07-2012
cristynica
Nu este medic/terapeut
cristynica
buna ziua !
as dori sa stiu daca in spitalele de stat se fac operatii de ginecomastie si cat costa.estimativ...
multumesc..
3 comentarii
0
20-07-2012, ora 14:23
CristinaCri
Nu este medic/terapeut
CristinaCri
cristynica salutari, Nu stiu daca in spitalele de stat se face operatie de ginecomastie insa am vazut pe acest site: www.drgrecu.ro/estetica7.htm

Mai bine suni un doctor afli pretul si ne spui si noua pe site. Ciaooo
0
25-04-2014, ora 01:09
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
cura chiruriala a ginecomastiei este intre 12002500 euro, in functie de tipul interventiei si a anestezie folosite.
1
24-08-2017, ora 23:22
Daniel1982
Nu este medic/terapeut
Daniel1982
Si eu sufar de ginecomastie. Am decis sa intervin chirurgical. Va sfatuiesc sa cautati un medic titrat cu rezultate exceptionale in acest domeniu deoarece medici care fac aceasta interventie sunt multi, insa cu rezultate bune putini. Asa cum v-am impartasit mai devreme eu m-am operat de ginecomastie la dr Vasalos Silvia la clinica Medicover, operatia a costat 9000ron. Rezultatul este pentru mine TOTAL NESATISFACATOR. Forma si conformatia sanilor a ramas la fel. Sunt nu foarte ci extrem de dezamagit atat de medic cat si de interventie si de mine ca nu am cautat un medic de top. Sper sa pot obtine de la clinica o reevaluare a rezultatelor si totodata o reefectuare a operatiei, insa pana acum dupa sesizari si sesizari nu s-au deranjat nici macar cu un telefon.
Raspunsul dnei dr dupa evaluarea de 3 luni de la operatie, in momentul in care eu i-am spus ca nu vad nici o schimbare in conformatie...si ca am in continuare forma sanului feminin a fost: "Dvs ati stat intins pe spate in timpul operatiei si sanul se vedea perfect intins. Tin sa precizez ca dupa operatie am consultat alti medici care mi-au spus franc ca tesutul adipos nu a fost extras suficient ci mi s-a facut numai o excizare de glanda de sub areola si mi s-a ridicat putin sanul. Rezultatul...pieptul meu arata la fel cu o forma feminina. Deaceea va sfatuieac sa va informati mult si sa studiati rezultatele medicilor inainte de a va decide asupra unei interventii chirurgicale
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: