Operatie de sept esuata. Ce se mai poate face? | Forumul Medical ROmedic

Operatie de sept esuata. Ce se mai poate face?

03-05-2021
augustinpaled
Nu este medic/terapeut
augustinpaled
Salutare. Am si eu urmatoare problema. Acum 3 luni am facut o operatie de Deviatie de Sept. Problema e ca nu se simte absolut nicio diferenta in bine, ba acum am si in proportie de 90% una din nari infundate si am ramas cu un vâjâit dubios cu tenta spre sforait pe care inainte nu-l aveam.

I-am explicat doctorului situatia, dar nimic concret. Zice ca am intr-adevar pe acea nara infundata o chestie recunosc ca nu am retinut ce anume, dar ca mai mult nu are ce sa imi mai faca. Desi am mers la acest doctor pe baza de recomandare, el a recunoscut ca mie nici nu mi-a facut CT. Practic, am ramas acum vorba aia "si f**** si cu banii luati".

Intrebarea este: se mai poate face ceva in cazul unei operatii de sept esuate? Se repoate face alta? A trecut cineva printr-o situatie asemanatoare si imi poate da o sugestie? Multumesc
2 comentarii
0
03-05-2021, ora 17:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Un CT cerebral
Cu rezultatul la alt medic orl
Pana nu vede alt medic nasul.. E greu de spus ce e acolo
0
04-05-2021, ora 13:41
MaryaBeatrix
Nu este medic/terapeut
MaryaBeatrix
Ptr Augustin, acel vajait are o sansa foarte mare ca sa fie gaura in sept si aerul sa se miste turbulent cauzand acel sunet, vezi alt medic ptr. Ca e posibil ca medicul care a facut operatia sa minta si nici macar nu a zis ce riscuri pot aparea in urma unei astfel de operatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: