Operatie deviaţie sept + micşorare a cornetelor

27-05-2017
Iulian79
Nu este medic/terapeut
Iulian79
Pa data de 23 mai 2017 am făcut operaţia de deviaţie de sept + micşorare a cornetelor ( menţionez faptul că am apelat la această procedură din cauza unui diagnostic: deviaţie de sept plus sinuzită cronică ) - operaţia am făcut-o în Germania la o clinică normală, fără pretenţii la un doctor de altă origine. Primele 48 de ore a fost groaznic pentru k am stat cu două meşe în nas şi nu am putut respira decât pe nas, a doua zi s-au scos meşele dar am rămas cu două chestii de silicon în nas pe care am fost programat după o săptămână să mi le scoată. Problema este că urmez un tratament cu antibiotic pe care îl continui şi acuma acasă - timpul este de 8 zile. Întrebarea este următoarea: e normal acest lucru cu implimentarea silicoanelor în nas ? Nu pot dormi, am nasul înfundat, mă tratez cu ceva spray-uri de nas cu sare de mare dar nu ajută. Sunt obosit din cale afară, respir numai pe gură. Am fost la acelaşi doctor şi s-a aspirat resturile din nas şi mi-a spus că operaşia a avut succes şi că trebuie să am răbdare. Altă întrebare: după ce mi s-e scot inelele de silicon, se îmbunătăţeşte in vreau fel respiraţia ? Mulţumesc.
1 comentarii
0
28-05-2017, ora 19:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. este normal tot ce a facut medicul si o vindecare o sa o simti dupa 14-21 de zile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul