Operatie hernie inghinala dreapta | Forumul Medical ROmedic

Operatie hernie inghinala dreapta

12-10-2017
ionutmake
Nu este medic/terapeut
ionutmake
Am 2 ani de cand m am operat de hernie inghinala dreapta, si nu stiu daca este de la operatie poate isi face cineva timp si imi da un raspuns, problema sta in felul urmator a trecut 2 ani de la operatie si eu nu ma simt bine, dupa ce m am operat si am ajuns acasa si m am pus in pat am simtit unde este operatia ca un fel de balonare eu am crezut ca este de la colon. nu am bagat de seama atunci, dupaia am tot umblat prin doctori si imi spuneau ca am colon iritabil acum 2 luni mi am facut colonoscopie. rezultatul nu am absolut nimic la colon, si atunci am realizat ca balonarea care o simteam eu nu este de la colon si cred ca este de la operatie. dupa ce m am operat am avut un testicol umflat si in timp a dat inapoi. Acum nu stiu ce sa fac operatiea pe mine nu ma doare, nu am scaunele regulate, cand ma simt bine cand nu ma simt nu stiu ce sa intampla cu mine ca nu reusesc sa ajung la un rezultat. Am observat ca am perioade cand ma doare intre picioare doar cand apas mai exact simt asa ceva intre picioare in spate la testicole nu stiu cum sa ma exprim mai corect si simt balonarea asta la operatie nu stiu ce as putea avea ca eu nu ii dau de cap am fost la toate cabinetele si am batut la usi si nimeni nu ma intelege, nu am o durere ceva sa spun da ma doare, singura simptoma care o am este la operatie balonarea care apare... nu apare cand depun efort.. apare pur si simplu... cand mergeam cu bicicleta imi amortea penisul... cateodata dupa ce am scaun am observat ca in ziua aceea am si urinari mai dese... dar dupa aceea revin la normal...nu stiu ce stari sa va mai spun si nu stiu daca o sa imi raspunda cineva.! La 2 luni sau 3 dupa operatie cand puneam mana la operatie simteam. Asa niste galme sa le definesc asa si cand am fost la doctor mi sa spus ca mi a strans atele prea tare si deasta le am... multumesc si poate ma ajuta cineva cu un raspun.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: