organe genitale inflamate

28-07-2009
vera81
Nu este medic/terapeut
vera81
Atat eu cat si partenerul meu am facut analizele inainte de a intretine relatii sexuale si rezultatul este bun: amandoi suntem sanatosi.
Dupa o saptamana, am inceput sa am o scurgere alba si sub forma de bobite mici si mi s-au inflamat labiile si am mancarimi. Precizez ca am schimbat contraceptivele (acum iau karissa), nu am mai avut relatii sexuale de mult timp si sunt in vacanta in Spania. Ce sa fac? Nu vreau sa merg la medic aici!
Ajutati-ma, va rog!
Multumesc mult!
5 comentarii
0
28-07-2009, ora 14:08
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pai nu ai ce sa faci, decat sa mergi la un medic ginecolog!!
0
29-07-2009, ora 18:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Scrie pe o hartie Macmiror 250 mg candelilas vaginales + Betadine 10% solution vaginales si intra intr-o farmacie.Ceea ce am scris eu este in Spania, orice farmacist iti va da ovulele si solutia pentru spalaturi vaginale. Daca le cumperi sa-mi scrii ca sa-ti spun cum sa le folosesti.
0
31-07-2009, ora 11:55
vera81
Nu este medic/terapeut
vera81
Multumesc mult! O sa merg sa iau ce mi-ati prescris.
0
31-07-2009, ora 13:26
vera81
Nu este medic/terapeut
vera81
partenerul meu trebuie sa ia ceva?
multumesc
1
01-08-2009, ora 06:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Intreba-l daca acuza ceva- usturimi, mancarimi etc.. Dca da, iti pot recomanda si pentru el o crema, dar mai bine, daca mergeti la supermarket, cumparati-va sapun lichid /detergent antibcterian pentru igiena intima, pentru tine si pentru el separat [ compozitia este diferita in sapunul pentru femei fata de cel pentru barbati ].
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •