Orgasmul. | Forumul Medical ROmedic

Orgasmul.

23-03-2007
Adrian19
Nu este medic/terapeut
Adrian19
aprope de fiecare data cand fac dragoste cu prietena mea am orgasm foarte repede, shi nu shtiu c e bai, o iubesc foarte mult shi sunt inebunit dupa ea shi ea la fel dar daca nu ne potrivim in pat, daca nu o satisfac sau pur shi simplu ea ar vrea mai mult... Nu shtiu c se intampla, am doar 19 ani shi ma termin ft repede, marimea nu cred ca e o problema, dar... O facem de maxim 3 ori pe luna, oare o fii asta o problema? Va rog mult raspunde'tzimi, Va multzumesc mult.
4 comentarii
0
01-04-2007, ora 00:00
coryna
Nu este medic/terapeut
coryna
sa vedem o sa incerc sa mi dau cu parerea atata bine?zic ca tu atinci punctul culminant mai repede nu ?ca sa zicem asa. toata lumea stie, si nu cred ca e un secret ca femeia are nevoie de mai mult timp ca sa ajuga la orgasm sau cum imi place mie sa spun sa atinga cerul cu mainile.deci incepe prin a o cunoaste mai bine de ex : intreb o pe ce parti ale corpului simte ca inebuneste cand o atingi si incercati cat mai multe lucruri noi.schimbarile sunt mereu binevenite si mentine o relatie ''proaspata'' ca sa zic asa.poate sa fie in cazul vostru si faptul ca o faceti de trei ori pe luna (maxim)cred ca daca ati petrece mai mult timp impreuna ma refer in pat va ti cunoaste mai bine unul pe celalant trupurile, acele parti sensibile si vulnerabile ale trupului si practi atunci ati vorbi amandoi limbajul trupului.toate asta ti le am zis din inima pt am trecut si eu prin asta CORYNA
0
12-04-2007, ora 00:00
ANIELA
Nu este medic/terapeut
ANIELA
de doi ani am un partener stabil si desi il doresc nu ajung la orgasm am tot caut informatii despre figiditate si nici una nu m-a ajutat sfatuiti-ma ce ar trebui sa mai incerc crede-ti ca ar fi cazul sa consul un medic sau un psiholog?sau ce ar trebui sa fac? Va multumesc pt raspunsuri!
0
02-02-2009, ora 18:15
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
Adroian19 eu te sfatuiesc sa aveti un preludiu mai lung si atunci cand faceti dragoste sa nu te gandesti la " ah ce buna e " " ah ce'mi place " :))..lasa lucrurile sa mearga de al sine nu te stresa " xca vai ce sa'i faca caum..ah sa'o mushc de gat stiu ca'i place " :) da'ti drumul imaginatiei.. si sfat mai mult decat prietenesc..pt performante in pat incercati mai des. o sa va cunoasyteti mult mai bine.. sincronizari perfecte sau chiar orgasm simultan :) si mai mult lucru in pat o sa va intareasca is relatia si increderea in sine..

sa auzim de bine :)


Raluca.
0
02-02-2009, ora 18:17
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
Aniele :) daca te exciti, te uzi si tremuri.. daca masand clitorisul te exciti nu esti frigida. treaba cu orgasmul e foarte simpla.. nu te mai gandii la asta atat de mult pt ca tine foarte mult si de psihic.. relaxeaza'te, simte partenerul pana in degetul mic de la picior si ai mare rabdare :) nu tine de partener foarte mult..nu tine de pozitii.. nu tine de cat de mare e "scula". tien de tine de cat de relaxata esti si la ce iti e mintea :) in acel moment.


sa auzim si la tine numai de bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ExerciÈ›ii pentru disfuncÈ›ia erectilă
  • Tipuri de orgasme
  •