os de peste blocat in gat de 2 luni! | Forumul Medical ROmedic

os de peste blocat in gat de 2 luni!

14-11-2014
ioana_2785
Nu este medic/terapeut
ioana_2785
va rog sa ma ajutati. Am ceva probleme cu gatul. de vreo 2 luni, am simtit ca a ramas un os de peste in gat. l-am simtit ca pe un ghimpe si intepatura puternica. ca sa imi ingreunez situatia am masat locul respectiv si am incercat sa vomez si sa tusesc puternic. am facut si gargara cu Listerine si corsodyl, suc de lamaie, nimic nu ajuta. o sa merg la orl cat mai curand.
daca este un os f. mic prins in gat si nu mai este localizat la suprafata unde e vizibil, trebuie sa-mi fac griji ? o sa poata fi gasit de medic ? nu trebuia sa se dezintegreze osul acela de aproximativ 2 luni ?
tot timpul simt ca am mancare ramasa in gat...
4 comentarii
0
14-11-2014, ora 16:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu poate sa existe os i gat de 2 luni
sau iesea de mult su face complicti
cred ca e o problema la limit int sifaringe si e cazul de consult si ORL si gastrologie
0
14-11-2014, ora 21:18
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
IOANA organismul are capacitatea naturala sa lupte cu intrusii si una din metode este puroiul sau infectia care elimina obiectul strain, asa cum se intampla si cu aschiile.O alta cauza poate fi si zgarierea esofagului si de aici senzatia de os infipt, exact ca atunci cand ai impresia ca ai ceva in ochi dar de fapt ai iritat zona.
Asa cum a scris si domnul doctor un consult va arata cel mai sigur ceea ce sa intamplat si ce este de facut.
0
19-11-2014, ora 17:37
ioana_2785
Nu este medic/terapeut
ioana_2785
multumesc mult pt comentarii.nu stiu ce poate fi insa, ma dor nodulii limfatici (de sub mandibula)din cand in cand si stranut (mai rar). febra nu am. si nici nu cred ca e contagios altfel persoanele de langa mine s-ar fi imbolnavit...o sa vad un medic curand...insa as vrea sa stiu daca simptomele se indreapta catre ceva serios, sau poate fi si ceva tratabil.imi fac foarte multe griji... fac tot timpul gargara insa n-am observant sange, doar bubibe f. mici rosii in cerul gurii si corpul strain in gat..care ma gzarie la inghitire...multumesc
0
19-11-2014, ora 18:16
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
UN motiv in plus sa te grabesti cu controlul medical ca sa nu lasi sa se agraveze.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.