otalgie urechea dreapta de cativa ani

28-01-2018
Katerinka
Nu este medic/terapeut
Katerinka
Buna seara,
De cativa ani buni am o durere la urechea externa dreapta- se simte ca si cum ar fi pe cartilajul din mijloc, sau sub el-ca un cos subcutanat. pana acum 1 an aparea foarte rar, asa ca nu ii dadeam importanta, insa de vreun an se manifesta saptamanal si persista. am consultat 3 medici-clinica de stat, clinica
privata, si la un rezident la panduri, iar raspunsurile primite au fost: nevralgie dupa o anumita varsta(28 ani?..) asa ca pune vata in urechi; ia 10zile antibiotic-augmentin 1000 care dupa 3 zile m-a terminat la stomac; nu vad nicio infectie sau problema( ia analgezic la durere) si vino sa te operezi de deviatie de sept, daca tot am descoperit o problema.Ce as putea sa mai investighez si unde?
Multumesc!
3 comentarii
0
29-01-2018, ora 01:15
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Buna ziua! Va asteptam in centrul nostru cu Bilet de trimitere+ card de sanatate, sau cu plata 100 lei.
-luni, miercuri, vinerioreke=11.30-13.30
-marti-joi16-19.30
------*
Cu stima,
E.Latcan

(*modificat de admin)
0
21-05-2018, ora 18:35
Alexandra922
Nu este medic/terapeut
Alexandra922
As vrea sa spuna katerinka ai fost la acest centru?sau ce ai facut?am aceleasi simptome si sunt disperata tot 28 de ani nu am copii din cauza acestei boli sau nu stiu ce e ce sa fac?iau calmante toata viata?dar cand nu o sa isi mai faca efectul?am fost la bucuresti iasi cluj bacau focsani am cheltuit sute de milioane si nu am un diagnostic sau un tratament
0
27-02-2019, ora 16:38
Reyi
Nu este medic/terapeut
Reyi
buna...Katerinka. cum te mai simti?
am de 2 luni si eu dureri in urechi...am fost la N ORL-isti...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •