Ovar polichistic netratat... pot sa am copii?

25-08-2008
mih
Nu este medic/terapeut
mih
In urma cu 8 luni am fost la dr si in urma ecografiei mi s-a spus ca am un ovar polichistic. Mi-au fost recomandate anticonceptionale, pe care nu pot sa le iau din cauza migrenei, si mi s-a spus ca nu e nici o problema. Intrebarea mea este pot sa las problema netratata? Pot sa am copii? Multumesc.
6 comentarii
0
27-08-2008, ora 00:00
dealexia
Nu este medic/terapeut
dealexia
E o problema care trebuie neaparat tratata.Eu din cauza neglijentei am pierdut ovarul stang si acum am probleme si cu cel drept..Nu te neglija si mergi la un doctor bun care iti va prescrie anticonceptionale pe baza unui test de sange nu in urma unei ecografii!Copii vei putea avea cat timp ai cel putin un ovar functional!Iti doresc multa sanatate!
0
10-10-2008, ora 00:00
angelwhite
Nu este medic/terapeut
angelwhite
buna! si eu ama ceeasi problema, insa mie mi-a spus ginecologul k dak nu iau anticonceptionalele creste riscul sterilitatii
0
15-10-2008, ora 00:00
l.dumi
Nu este medic/terapeut
l.dumi
Draga mea nu te speria, problema nu tre sa o lasi netrata exista triregolul care te poate ajuta.dc vrei un medic ffffffffffffff bun anunta -ma
0
21-10-2008, ora 19:55
user59585
Nu este medic/terapeut
user59585
eu vreau un medic bun in bucuresti.si eu am un ovar polichistic.am luat cam 7 luni tratament cu dianne dar tot la fel e.acum mi s a prescris harmonete.reteta mi a fost data pe baza unei ecografii.nu am stiut ca trebuie sa fac un test de sange.de care test de sange trebuie sa fac?multumesc.
0
22-10-2008, ora 15:22
l.dumi
Nu este medic/terapeut
l.dumi
Medicul la care eu merg de aprox 9 ani este in BUC in policlinica la spitalul SF IOAN este o dna doctor f buna numele ei este MONICA SACARA -PIPOS.Eu am scapat de operatie datorita dnei doctor ca si eu am avut ovar polichistic.Daca vrei eu iti las nr de telefon :0722845171 sau 0766347785 rog sincer seriozitate daca doresti sa iei legatura cu aceasta doctora suna ma.
1
21-01-2009, ora 19:10
adeadri
Nu este medic/terapeut
adeadri
pentru datele de contact ale dnei doctor Monica Sacara, accesati www.monicasacara.ro
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.