Pangastrita eritematoasa de 10 luni, se vindeca?

28-12-2017
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
Oare se mai vindeca pangastrita mea care este in stomac de 10 luni? Tin regim dar cum incerc sa mananc altceva in afara regimului ma deranjez la stimac si am o stare de rau cu lesin si slabesc, cum scap de ea?
8 comentarii
0
06-04-2018, ora 18:13
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
A trecut un an si tot mai ciugulesc din cele inafara regimului, am revenit de osaptamana la nexium ca sa pot manca fara diaree, cat tine gastrita pana la vindecare? Am citit pe forum ca si cativa ani, asa este?
1
19-05-2018, ora 15:44
Rianariana
Nu este medic/terapeut
Rianariana
Buna ziua. V am citit comentariile aici. Ati scapat de gastrita? Eu ma chinui sa scap de ea de 4 luni.
0
07-06-2018, ora 08:17
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
Da fetita, am scapat 90% de gastrita, pot spune ca acummananc ceea ce nici nu speram, rosii, branza telemea, tocanite cu bulion, fructe citrice, cirese, Doamne ajuta la toata lumea ca ma bucur enorm pt ca se vindeca, astazi am baut prima cana de cafea ceea ce nici nu puteam gusta inainte ca muream, daca vrei sa vb sunt Florentina Serdin pe fb, puuup si muuuulta sanatate!!!
1
12-07-2018, ora 10:40
PEMILIA
Nu este medic/terapeut
PEMILIA
Si cum v-ati vindecat, care e remediul?
0
25-07-2018, ora 08:53
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
Ce crezi, iar am reflux, aciditate, pt ca am mancat friptura de ciocanele cu ficate cu cartofi, bulion, condimente, doua zile, la care am adaugat o prajitura, cafea si de ieri imi este foarte rau, am stomacul greu, nu se misca parca, ma cam deranjasem la stomac ieri, de doua zile am lyat ospen de 1500 ca am avut amigdalite, poate si de la ala si de la mancare, nu Pt meste mancare, stomacul meu, decat o cana de ceai de menra cu tei si lamaie, am baut, astept sa treaca, am lyat nexium, deci starile de rau nu au trecut definitiv, vad ca revin periodic, nu stiu cu ce trec chiar, sau daca scap de gastrita vreodata!
0
27-01-2019, ora 18:34
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
Revin cu problemele cu gastrita si deranjarea la stomac, nu mai am simptome asa des ca inainte, nu am mai slabit dar nici nu m am ingrasat, mananc fara prajeli si fara acru si fara dulce mult, cate putin din toate, dar beau numai apa cu zeama de lamaie si bicarbonat, ceaiuri cu zeama de lamaie, cum fac excese ma deranjez la stomac si am gaze multe, deci nu mai trece, sa fiu ca inainte, ca dinainte de 2016!
0
28-05-2019, ora 10:30
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
Astazi 28-05-2019 pot spune cu certitudine ca gastrita mea nu se mai vindeca pt ca am o saptamana de cand a revenit cu diaree si greata si slabiciune generala, iau calciu, vit b, nexium, calmogen, ercefuryl, cred ca incep cu antibiotic pt ca sunt slabita si fac putina febra, voi cum va simtiti?beau ceaiuri de menta, de armurariu, de teu, galbenele, cu lamaie si bicarbonat!
0
21-06-2019, ora 18:09
ILEANA70
Nu este medic/terapeut
ILEANA70
Am avut si eu pangastrita eroziva si am luat multe tratamente cu nexium, motilium, controloc, emanera, helides la recomandarea medicilor si nu reușeam să mănânc mai nimic.Atunci am oprit tratamentul si am zis sa incerc ceva naturist. Am făcut cura cu argilă Bocan desii inițial nu am crezut in aceasta, dar am reusit sa imi echilibrez digestia si sa pot manca. Bineinteles ca sunt alimente pe care le tolerez si alimente pe care le evit. Gastrita nu se vindeca, doar putem sa stopam agravarea ei prin alegerea cu grija a alimentelor care ne fac bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre ulcer și gastrită
  • Tratament gastrită
  •