pareza de plex brahial

15-01-2009
razvana
Nu este medic/terapeut
razvana
buna seara
am un copil de 12 ani care a suferit la nastere o pareza de plex brahial.Timpul trece si nu gasesc calea in rezolvarea acestei probleme. Am deschis usile multor medici cu renume si recomandarea lor a fost sa faca gimnastica, masaj si inot..si asta tot facem de 12 ani. progrese sunt dar nu foarte mari, copilul este inca in crestere si cred ca se poate mai mult.Unde si cum, stie cineva?
3 comentarii
0
29-01-2009, ora 10:13
steveb
Nu este medic/terapeut
steveb
draga Razvana, sunt kinetoterapeut din Oradea, as da urmatorul sfat: Metoda Vojta!! conta ct pe site : http://srvojta.extra.hu/#. Succes si Sanatate!
0
30-05-2010, ora 01:00
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
steveb, tratamentul leziunii de plex brahial este de vro 20 de ani in principal tratamentul chirurgical, kinetoterapia este importanta insa singur nu face nimic
0
03-12-2017, ora 15:56
SimoDoro
Nu este medic/terapeut
SimoDoro
As vrea sa știu daca a-ti rezolvat problemă dat fiind ca au trecut 8 ani de atunci. Va întreb fiindcă am un băiețel de 4 luni cu aceeași problemă si tot căutăm soluții.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul