pastila de a doua zi

10-01-2013
marianadelia
Nu este medic/terapeut
marianadelia
am luat prostinor de doua ori intr-o luna la diferenta de 7 zile si am avut o sangerare intre menstruatii ce trebuie sa fac?
7 comentarii
0
10-01-2013, ora 17:10
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sa faci CUMVA,
SA AI GRIJA SI DE TINE
NU DOAR DE PARTENER
SI
SA NU MAI IEI UN AN
0
10-01-2013, ora 17:44
marianadelia
Nu este medic/terapeut
marianadelia
nu o sa mai iau niciodata asta e clar, dar nu stiu la ce sa ma astept acum... :((
0
10-01-2013, ora 19:27
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
asteapta.sper sa-ti raspunda un medic
cele bune,
0
10-01-2013, ora 19:32
marianadelia
Nu este medic/terapeut
marianadelia
asta sper si eu
0
10-01-2013, ora 23:22
marianadelia
Nu este medic/terapeut
marianadelia
am calculat mai bine si diferenta de zile intre pastile e de 14 zile.am luat prima doza (adica cele 2 pastile) de postinor pe 21 dec si ce-a de-a doua doza pe 6 ian.dupa prima doza cea de pe 21 dec mi-a venit menstruatia la 2 sau 3 zile...cum trebuia sa imi vina iar dupa a doua doza mi-a venit iar menstruatie pt ca observ ca nu mai este doar o simpla sangerare ci o menstruatie care trebuia sa-mi vina pe 28 ianuarie.ce se intampla??? daca intervalul intre cele doua doze e de 14 zile exista posibilitatea unei sarcini??nu mai inteleg nimic!!!
0
11-01-2013, ora 19:01
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
din cate stiu eu, postinorul luat de 2 ori intr-o luna nu isi mai are efectul. pentru ca el intr-un fel reseteaza echilibrul hormonal, dand o doza foarte mare de progesteron si se schimba ciclul din luna respectiva. a doua oara in aceeasi luna nu cred ca mai are efect, de aia nu se ia in fiecare zi. plus ca te-ai supus unor efecte secundare foarte foarte urate... adica daca de la o pastila esti dereglat jumatate de an, atunci de la doua ce sa mai vorbim. nu stiu ce sa zic. mergi la medic. gravida nu cred ca esti. dar ovarele si hormonii tai nu mai sunt in regula (si da am auzit si de cazuri de femei care au ramas gravide)
0
12-01-2013, ora 16:34
marianadelia
Nu este medic/terapeut
marianadelia
deja vad urmarile si sunt programata pt o ecografie transvaginala...sper sa fie totul bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul