pastila de a doua zi si efectul ei

30-08-2008
dia_maria85
Nu este medic/terapeut
dia_maria85
am luat pastila de a doua zi si peste 2 ore am avut un act sexual neprotejat! care e probabilitatea ca pastila va avea efect?
4 comentarii
0
31-08-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Pilula de a doua zi protejeaza pentru acte sexuale trecute, nu viitoare.
0
31-08-2008, ora 00:00
dia_maria85
Nu este medic/terapeut
dia_maria85
merci mult!
ce contraceptive pot sa iau dar care sa nu ingrashe?
0
04-06-2010, ora 15:16
cristina I
Nu este medic/terapeut
cristina I
Buna ziua, am si eu o problema.Am avut un contact sexual neprotejat, partenerul neapucand sa ejaculeze sau cel putin nu am realizat, iar la interval de 24 de ore am administrat pastila contraceptiva.la 1 zi sau 2 dupa a intervenit o sangerare mica.Stiu ca unul din efectele pastilei de a doua zi este intarzierea menstruatiei.Tin sa precizez ca la mine menstruatia este neregulata.Care sunt sansele de a se produce"incidentul"nedorit?Multumesc anticipat!
0
21-10-2010, ora 22:37
Alynuuuutsa
Nu este medic/terapeut
Alynuuuutsa
Buna... am 19 ani si sunt ingrijorata. Am luat o pastila de a doua zi... nemtzeasca pt ca eram cu prietenul meu in germania si ni s-a intamplat sa fim putin nefericiti. el nu era foarte sigur daca a scapat ceva sau nu, dar ne-am hotarat sa cumparam o pastila. am luat-o si la 3 4, 5 zile cam asa, mi-a venit o sangerare de vreo 3 zile. pe mine c.m ma tine 5 zile deobicei. inainte de asta. ciclul meu menstrual a fost la inceputul lunii... pe 7-8 cam asa... iar pastila am luat-o prin data de 18, nu mai stiu exact. luna aceasta nu mi-a mai venit la inceput...inca astept:| e deja 22 oct si sunt speriata... mi-am facut si test de sarcina saptamana trecuta si a iesit negativ. oare sa fi fost acea sangerare, menstruatia? sau s-a dereglat total? astept un raspuns pt ca sunt ingrijorata... va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul