Pata alba pe gland

30-08-2011
fortune12
Nu este medic/terapeut
fortune12
1.De ceva vreme mi-a aparut pe gland o pata alba ca si cum zona nu ar fi vascularizata. Nu provoaca durere sau probleme in timpul actului sexual. Ar trebui sa imi fac griji?
2. Alta problema care vreau sa o aduc in discutie, dar mai greu de descris, ar fi ca pe pielea preputului a aparut un "inel" care imi strange preputu ca si cum l-ar "inchide". Imi provoaca disconfort intrucat nu permite iesirea glandului la maxim in timpul erectiei, sugrumand glandul, iar prin "fortare" se provoaca leziuni mici in zona inelului cu pricina...
4 comentarii
0
16-02-2012, ora 15:30
adytu03
Nu este medic/terapeut
adytu03
acelasi lucru am si eu, ai scapat cumava de pata alba?
0
16-02-2012, ora 16:01
fortune12
Nu este medic/terapeut
fortune12
Am inceput un tratament si este mult mai bine. Mergi la un urolog sau dermatolog si or sa iti dea ceva tratamente. Depinde ce este in cazul tau. Oricum, consulta un doctor de specialitate sau mai multi, daca e nevoie! E mai bine asa, chiar daca e o zona mai. "personala" si nu-ti vine sa mergi la dr. ptr asta.
0
16-02-2012, ora 16:08
adytu03
Nu este medic/terapeut
adytu03
aceleasi simptome am si eu ca in cazul tau, tu ai fost la medic ce tratament ti-a dat
0
16-02-2012, ora 16:42
fortune12
Nu este medic/terapeut
fortune12
Mergi unde am zis mai sus. Eu am intarziat decizia de a merge cu vreo 4-5 luni din rusine si din delicatetea subiectului si acu trag ponoasele ca se reface totul mult mai greu. Cu cat intarzii cu atit poti da in alte probleme, dar nu am habar cat de avansat e la tine. Am fost la un urolog care fara discutii ma baga direct la circumcizie. Apoi la al2lea la care am fost era cu capu pe umeri si mi-a recomandat un dermatolog la care acum sunt sub tratament. Doctoru iti va zice ce trebuie sa faci, sa iei, asta e specialitatea lui, nu? Nu lua ceva de capul tau. ce vezi sau auzi pe net, s-ar putea sa reegreti!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.