Pata rosiatica pe penis

11-12-2008
petre_m
Nu este medic/terapeut
petre_m
Buna ziua,

De 2 saptamani mi-a aparut pe pielea ce acopera capul penisului o pata rosiatica (diametrul sub 1 cm), de cele mai multe ori insesizabila care ma mananca uneori.
Dupa actul sexual se inflameaza (se inroseste mai mult si se umfla) si ma mananca mai rau.
Va rog daca imi puteti prescrie un tratament! Ce-ar putea fi???
Mentionez ca in zona petei nu se vad bubite, nu miroase, etc., doar culoare putin rosiatica si o urma de mancarime.
Am o igiena de 2/3 ori pe zi. Cand nu am timp asa des pata ma mananca mai rau.

Va multumesc frumos,
3 comentarii
0
11-12-2008, ora 18:47
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Ceva este, iti dai seama, ca asa din senin nu vin mancarimile astea. De ce nu mergi la un medic sa te vada ? Nu e ceva rusinos, foarte multe persoane se duc, fac tratament si se vindeca.
Si aici pe forum medicii dau destule informatii dar daca nu ai analize facute si un diagnostic, nu stiu cum ti-ar prescrie un tratament.
Poate iti raspunde un domn doctor si te ajuta mai mult decat mine.
Eu mi-am dat cu parerea si un sfat - mergi la control.
Ali
0
11-12-2008, ora 19:31
petre_m
Nu este medic/terapeut
petre_m
Multumesc mult pentru sfat.
Astept totusi poate imi raspunde un medic!
0
13-12-2008, ora 09:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nici spalatul prea des in cursul unei zile nu e bun.Fa-ti igiena seara cand te linistesti acasa, ocazie cu care schimbi si chilotul [de bumbac, nu prea stramt]. Cumpara-ti o crema Nidoflor si da-te cateva zile dimineata ; seara te speli si te dai din nou. Fa-ti timp si mergi di la un dermatolog daca nu-ti trece, trebuie sa fii vazut.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.