Pată roșie lângă testicule

07-09-2022
stealthyc
Nu este medic/terapeut
stealthyc
Bună ziua. De ceva timp mi-a apărut un fel de roseata în zona inghinala (o pată roșie între testicule și picior) care îmi provoacă mâncărime. M-am dat cu o mulțime de creme, igiena foarte ok însă degeaba. Țin să menționez că ca aceasta pată ajunge și pe testicule, unde și ele îmi provoacă mâncărime. Ca să vă dați seama mai bine, această pată se extinde ușor pe picior în jos. Aș dori să știu cu ce ma confrunt mai exact și ce cremă aș putea cere de la farmacie pentru ca aceasta sa dispară cât mai curând. Am 15 ani și nu știu dacă este asa ceva normal la vârsta mea. Eu as presupune că este o micoză inghinală, însă as dori sa aflu și părerile voastre. Va mulțumesc!
3 comentarii
0
08-09-2022, ora 14:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna!
Mergeti sa aratati pata unei medic dermatolog. Pe net nu se poate rezolva problema.
1
08-09-2022, ora 23:36
stealthyc
Nu este medic/terapeut
stealthyc
As vrea sa știu măcar cam cu ce problemă m-aș putea confrunta.
0
23-09-2022, ora 13:06
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Buna ziua !!!
Nu putem spune on line cu ce problema va confruntati... insa eu ca clinician am consultat si tratat asa situatii :

- in unele cazuri a avut efect tratamentul cu creme hormonale
- in alte cazuri pacientul a mers la dermatolog
- in alte cazuri s-a descoperit la pacient o patologie metabolica si dereglari hepatice - desigur dupa investigatii generale de singe !

AVETI 2 OPTIUNI SPRE REZOLVARE !!!

1. SA MERGETI LA MEDICUL DERMATOLOG
2. SA MERGETI LA MEDICUL DE FAMILIE UNDE VETI PRIMI TRIAJUL SI INDICATIILE NECESARE !

Succese si multa sanatate !
Dupa ce rezolvati intrebarea, ne scriti si noua cum ati evoluat !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •