Penetrare dureroasa... De orgasm nici sa nu povestec

07-09-2009
Alessia25
Nu este medic/terapeut
Alessia25
Buna! Am 24 de ani si am inceput viata sexuala acum 1 an. Prima data m-a durut foarte tare penetrarea sa zicem e de inteles. Insa din pacate, de fiecare data cand fac dragoste cu prietenul meu ma doare penetrarea si evident mi se duce tot cheful...Am fost la ginecolog si a zis ca totul e in regula, nu am probleme, insa eu tot nu inteleg atunci de ce nu simt nicio placere, ci durere! De orgasm nici sa nu povestec...Astept sugestiile voastre, cum ar mai trebui sa incerc. Multumesc frumos!
6 comentarii
0
07-09-2009, ora 21:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna Alessia,

astfel de cazuri se nasc destul de des de la prima penetrare atunci cand a fost foarte dureroasa dar apar numai la anumite femei cu o anumita constitutie sufleteasca.
Homeopatia clasica te poate ajuta in acest caz si este si singura care te poate ajuta eficient. Cauza nu este trupeasca ci sufleteasca, iar cand a fost vindecat sufletul cu ajutorul remediului homeopat va disparea problema de la sine. Chiar cunosc si remediu care te poate ajuta, caci nu sunt multe pentru cauzuri dinastea. Iti pot ghici chiar fara sa te cunosc anumite insusiri psihice si afectiuni cunoscand remediul de care ai nevoie, asa cum am mai facut pe aici in forum.
Consulta deci un medic homeopat cu experienta care te va putea ajuta cu un tratament homeopat corespunzator. Dar trebuie sa gasesti unul bun care face homeopatia clasica.
Succes si ai incredere in ceea ce iti spun chiar daca nu ai auzit niciodata de homeopatie !
0
07-09-2009, ora 21:45
Alessia25
Nu este medic/terapeut
Alessia25
Iti multumesc din suflet ca mi-ai raspuns!!! Daca te rog imi scrii si remediul, oricum ma voi duce si la un homeopat!!!
0
07-09-2009, ora 21:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Remediul il banuiesc, nu il stiu sigur. Pt. siguranta este nevoie de o anamneza pt. a-l verifica. Daca ti neaparat imi poti scrie mesaj si atunci verificam restul de simptome si la sfarsit iti numesc remediul daca acesta se potriveste intradevar.
0
07-09-2009, ora 22:02
Alessia25
Nu este medic/terapeut
Alessia25
Nu stiu cum am putea vorbi. Poti sa-mi dai id-ul tau, daca te rog?
0
07-09-2009, ora 22:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Fa un click pe numele meu si scrie-mi un mesaj privat. Eu o sa-ti raspund.
0
10-09-2009, ora 17:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ti-am raspuns, nu stiu daca ai primit mesajul.. cateodata nu ajung...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •