Penis curbat

41 comentarii 1 2
0
12-02-2011, ora 21:42
george13
Nu este medic/terapeut
george13
Buna ziua.Am 18 ani si am penisul curbal spre stanga 45 grade.Am inteles ca se poate transmite, deoarece si tata are la fel.M am gandit sa folosesc un aparat de indreptare.Am inteles ca Phallosan este bun.Costa 900 lei (9 milioane lei vechi) si vreau sa stiu daca ajuta la ceva, nu neaparat acesta..in general.Pot opta pentru un asemenea aparat?Va multumesc.
0
08-08-2011, ora 00:23
D3rb3d3u98
Nu este medic/terapeut
D3rb3d3u98
buna ziua. am 12 ani si am penisul curbat in jos ceva de genu http://imageshack.us/photo/my-images/194/unledjjjk.png/ adica capul penisului este orientat in jos...va rog am nevoie de un raspuns urgent va rog!!!!
va multumesc
0
08-08-2011, ora 00:25
D3rb3d3u98
Nu este medic/terapeut
D3rb3d3u98
buna ziua. am 13 ani si am penisul curbat in jos ceva de genu http://imageshack.us/photo/my-images/194/unledjjjk.png/ adica capul penisului este orientat in jos...va rog am nevoie de un raspuns urgent va rog!!!!
va multumesc
0
20-09-2011, ora 23:04
alexmmm
Nu este medic/terapeut
alexmmm
buna am 17 ani si am si eu o problema...am penisul curbat dar probabil diferit fata de altii care au mai postat...al meu este curbat spre stanga dar de la baza...de asemenea este mult mai flexibil pe o parte decat pe cealalta in stare erectila...este o problema majora si daca da ce as putea face?
0
04-10-2011, ora 15:50
DjBoY
Nu este medic/terapeut
DjBoY
Buna tuturor fac 12 ani pe 10 Noiembrie...Am si eu o problema asemanatoare am penisul curbat spre stanga dar nu in exces..Este curbat de la mijloc spre cap dar nu chiar foarte mult.Stiti cumva cum sa fac sa-l indrept fara operatii etc...?
Dupa cum vedeti am 12 ani si nu-s obisnuit sa "Dau la Buci"
Daca stiti ceva scrieti va rog :((:((:((
0
15-11-2011, ora 15:59
chioru
Nu este medic/terapeut
chioru
am penisul stramb la fel ca in imaginea asta...
http://imageshack.us/photo/my-images/27/unlednvo.jpg/
este ceva normal pt varsta de 15 apropape 16 ani? poate putin mai curbat...
0
04-02-2014, ora 13:28
coty007
Nu este medic/terapeut
coty007
Sallut am 17 ani si aceiasi problema ! Nu trebuie sa iti faci griji deloc, eu duc o viata sexuala foarte buna si nu am patit nimic rau
Deci nu trebuie sa te ingrijorezi, asta asa e decida fata daca e ok sau nu tu fa-ti treaba acolo si fi happy :)
0
13-10-2014, ora 00:16
Raul..
Nu este medic/terapeut
Raul..
Bună, am o problemă, am 15 ani, am penisul curbat în stânga, când îl cuprind in mână îl simt cum e de îndoit, are 15 cm, v-a fi vre-o problemă în timpul actului sexual ? V-a durea sau ceva de genu ? Din câte am auzit, nu prea îl poţi obli, ok, înţeleg, dar este şi ridicat la deal, şi când încerc să îl îndoi la vale mă doare în jos la bază, mă v-a incomoda în timpul actului sexual ? Mă v-a durea ??
0
11-01-2016, ora 23:57
edy12
Nu este medic/terapeut
edy12
Buna ziua! Si eu am o problema cu penisul meu de cand eram mai mic. Am observat inca de atunci ca este curbat in sus de undeva de la jumatate in timpul erectiei si as dori sa aflu daca se poate indrepta, in momentul de fata am 15 ani. Multumesc Anticipat!
0
14-04-2017, ora 11:03
protell
Nu este medic/terapeut
protell
Acum 2 ani am observat ca penisul meu a inceput sa se curbeze din ce in ce mai mult. Cu cat se curba mai tare, cu atat mai mult ma durea in timpul erectiei. Desi mi-a fost rusine sa merg la medic, pana la urma m-am decis sa o fac. Diagnosticul ce l-am primit m-a demoralizat complet – se numeste boala Peyronie. De asemenea am auzit ca este aproape imposibil de vindecat. Am fost la mai multi doctori, sperand ca poate voi gasi o solutie. Un urolog foarte bun mi-a recomandat dispozitivul ----------* Dupa numai cateva luni am observat imbunatatiri semnificative. Acest dispozitiv mi-a salvat casnicia si m-a ajutat sa trec peste acest moment greu.

(*modificat de admin)
0
21-03-2018, ora 11:40
valeriu97
Nu este medic/terapeut
valeriu97
Am si eu o problema, am penisul curbat la stinga!as vrea sa stiu poate fi din cauza ca sunt stingaci si de mic il tin in partea stinga?adica ar putea fi problema in ceea ca sa dezvoltat in acea parte?sau am vreo problema?adica dureri sau rupturi nu persista!e curb cam vreo 50-60°
Adaugă un comentariu / răspuns
41 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •