penis mic

24-08-2007
feu
Nu este medic/terapeut
feu
am 17 ani 1.72 inaltime shi cred k am un penis mic.are doar 10 cm.este o boala sau ce se intampla??ast raspuns
16 comentarii
0
24-08-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, este normal.
Ceea ce contează este ca lungimea penisului in erecţie să fie de minimum 15 cm.
in secţiune (prin "metoda Ciomu" de exemplu), penisul seamănă oarecum cu un burete. Mecanismul erecţiei este umplerea cu singe a golurilor buretelui. Un penis mai mic se umple mai mult, astfel incit in erecţie lungimea penisurilor tinde să se egalizeze.
Lungimea vaginului rareori depăşeşte 15 cm, de aceea un penis mai lung are un plus de lungime inutilă. Tot la fundurile de sac ale vaginului ajunge şi un penis de 15 cm şi unul de 90 de cm.
0
26-08-2007, ora 00:00
danutbv
Nu este medic/terapeut
danutbv
eu am 19 ani 1.71 inaltime si un penis de 13 cm in erctie...
si nu vreau vreau sfaturi care sa ma calmeze...
vreau doar numele a catorva medicamente...
care se pot elibera daca se poate si fara reteta pt ca medicul meu de familie nu vrea sa imi dea trimitere cum ca am penisul de o marime foarte buna... si ca are timp sa cresca
nu pot sa imi schimb medicul de familie pt ca este priten forte bun cu mama
va rog mult
cateva nume de medicamente cat mai sigure!
va rog astept raspunsul dumneavoastra
0
28-12-2008, ora 22:56
conte
Nu este medic/terapeut
conte
eu am 16 ani si am un penis de 12, 5-13cm erecţie.,.
am probleme grave ?
mie putin cam frica
0
24-04-2009, ora 20:01
constantin adrian
Nu este medic/terapeut
constantin adrian
bagati un deget in nas, apoi o scobitoare ce ziceti care gadila mai tare?
0
07-05-2009, ora 19:56
alleexx_k
Nu este medic/terapeut
alleexx_k
:)))))). vai constantine :))))... deci ai fost tare la faza asta... si dupa 2 zile mai rad cand imi aduc aminte de cuvintele tale de mai sus :)))). iar in legatura cu nenea Feu'... omule stai linistit. perioada de pubertate inca nu s-a terminat la tine mai ai vreme inca sa iti creasca. ce constitutie fizica ai ???? esti athletic sau putin "durduliu" :P. daca esti mai durduliu atunci stai linistit si incearca sa dai jos ceva kg in plus deoarece grasimea deasupra penisului mai acopera cativa cm in plus a penisului...
0
29-05-2009, ora 14:57
cristy945
Nu este medic/terapeut
cristy945
Numele meu este Cristian, si am 12 ani si am atza si in fatza capului si in spatele capului..In fatza este rupta putina ata dar degeaba k nu se mai rupe nimik din ea..As vrea sa stiu dc nu se rupe, si dak pot face ceva ptr a se rupe cat mai repede sa mi se dezvolte penisul..Va rog cand o sa imi da-ti raspunsul sa va adresa-ti Cristian ptr a sti k imi raspundeti mie..
0
30-05-2010, ora 10:41
dimitri
Nu este medic/terapeut
dimitri
sunt stefan, am 20 de ani si vreau sa aud pareri de la fete in special, despre marimea penisului meu, , , , are 17 cm lungime si 15 cm grosime...fetele cu care am fost miau spus ca sunt ok, dar eu ma simt foarte "insecured " deoarece traiesc deocamdata intro tara in care se presupune ca marimea medie este de 18 cm aprops.plss lasati comentarii, miar fi de mare ajutor.thx
0
30-05-2010, ora 16:51
leu12
Nu este medic/terapeut
leu12
si eu ma confrunt cu aceeasi problema k si dimitri doar k la mine e o diferenta de 1 cm in plus si in timpul actului sexual prietena mea se plange mereu de durere in interior
0
06-09-2010, ora 18:32
criss1953223
Nu este medic/terapeut
criss1953223
salut baieti ma numesc D.cristi am 16 ani si am o intrebare :D

imi fac griji ca nu o am destul de mare :(

E bn ca la 16 ani sa o ai de 17.5 cm ? INTREBARE SERIOASA !!! :):(:):(
0
09-09-2010, ora 23:06
cavaleru47
Nu este medic/terapeut
cavaleru47
Frate sunt putin ingrijorat inlegatura cu penisul meu am 14ani si pt varsta mea mi se pare mik:(( are 10 cm la erectie ce sa fac ca la 16 ani as vrea sa incep viatza sexuala si ma dezvolt greu din clasa a 5 pana in a 8 a am crescut doar 15 cm.unii miau zis ca dak mi se rupe ata sau cv o largesc sau SANGERARE putin rupta zgariata cika 80% posibilitatea sa se mareasca datimi sfaturi pls nu conteaza raspunsu adevaru vreau sincer???
0
23-11-2010, ora 23:27
robertyno92
Nu este medic/terapeut
robertyno92
nu va mai plangetzi atata k aveti penisurile mici...nu conteaza marimea...conteaza cum stii sa o folosesti...si liuba e o curva proasta...eu am 18 ani si o am de 16 cm:)) daram intrebat fete si femei mai invarsta...si miau spus k nu conteaza cat de mare e...conteaza dak stii sa o folosesti...si dak mai dai si limbi kiar k nu mai conteaza deloc :))
0
24-11-2010, ora 10:46
paul_84
Nu este medic/terapeut
paul_84
mai copii sunteti semianalfabeti si voi va faceti griji de penis? Ce naiba inseamna k, dak, kiar, etc?
Pe voi scrie "VIITORII VIDANJORI"
0
24-11-2010, ora 14:01
robertyno92
Nu este medic/terapeut
robertyno92
paul_84 nu conteaza cum e scris conteaza ce intelegi din textul respectiv
0
10-02-2012, ora 19:27
ionutz25
Nu este medic/terapeut
ionutz25
Am 14 ani si am un penis mic cred de 9 cm in erectie si mi-e cam rusine am auzit de la multi ca daca se rupe atza iti creste bn sunt si putin gras am vreo 50 kg si 1, 60 lungime dar incep sa ma ingrijorez de vreo 3 ani e la fel trebuie sa ma ingrijorez sau nu??????Ca mi-e rusine si ma intreb odata cand o sa fiu cu o fata cre ca o sa ma cam feresc sa fak sex bine nu la 14 la vreo 16 daca nu o sa-mi mai creasca??? Un raspuns va rog! ! !Multumesc! ! !
0
05-04-2015, ora 16:48
hilfiger
Nu este medic/terapeut
hilfiger
Exista doua metode sigure de marire..cea prin operatie si cea prin care folosesti un dispozitiv german..asa cum fac si eu :)
0
28-08-2015, ora 23:41
adriana-1
Nu este medic/terapeut
adriana-1
FERESCA DUMNEZEU, asta sa fie boala secolului: ca aveti penisurile prea mici? Eu cred sincer ca problema pleaca de la cap, dar nu de la capul penisului... Sunteti atat de mici ca si varsta si va plangeti ca nu aveti dotarile ca cei maturizati complet.. Nu mai retin cine scria ca nici bine nu stiti sa scrieti romaneste si va problematizati cu alte idei de care sincer nu ar trebui... Multumiti lui Dumnezeu ca aveti penisuri(ca si toate celealte parti ale corpului) si ca nu aveti vreo boala la ele!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •