Penis nedezvoltat, pubertate intarziata

10-03-2019
liviu33
Nu este medic/terapeut
liviu33
Buna ziua, am 23ani si am o problema.Penisul meu nu s-a dezvoltat deloc de la varsta de 13ani, nici in lungime nici in grosime, n-am observat nici un fel de schimbare in 10 ani.Nici testiculele nu sunt dezvoltate, sunt mici.Acum are 10 cm in erectie si 4-5 cm in stare flasca(ca la un copil)si este si subtire, iar daca apas pe grasimea din jurul lui, pare mai mare cu aproximativ 3 cm.Tin sa mentionez ca am avut o pubertate foarte intarziata, la 18-19ani, aveam o voce foarte copilaroasa, ca un copil de 9-10 ani, si eram destul de inalt ( 1, 82).Sunt singurul din familie cu o astfel de problema.Tind sa cred ca este o problema hormonala.Avand in vedere cele mentionate, mai pot rezolva ceva la aceasta varsta? Ce trebuie sa fac? Avand in vedere ca sunt trecut de 21 ani, varsta la care s-a oprit din crestere, care sunt sansele sa pot rezolva problema? Va multumesc.
2 comentarii
0
10-03-2019, ora 18:20
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Intrebarea este de ce a trebuit sa astepti pana la aceasta varsta ca sa te ocupi de problema?
Tot ce se poate face este sa mergi la un medic endocrinolog pentru analize specifice si eventual tratament.
0
10-03-2019, ora 20:42
liviu33
Nu este medic/terapeut
liviu33
Buna seara, va multumesc pentru raspuns.As avea cateva intrebari pentru dumneavoastra si anume:
Mai pot remedia aceasta problema? Care sunt sansele sa functioneze acest tratament la varsta mea? Ce a-ti vrut sa spuneti prin un eventual tratament? Va rog sa imi spuneti ca sa stiu la ce sa ma astept.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: