Penis -uscat-

28-05-2006
nvpplayboy
Nu este medic/terapeut
nvpplayboy
Exact in varf, preputul este "uscat" si ma "strange" exact cum se usuca buzele cand esti insetat.Nu pot avea contact sexual deoarece doare, cateodata chiar se rupe pielea in acel loc.
Ce nu inteleg este ca de multe ori, sub piele este foarte multa umezeala, o secretie alba. Am incercat sa ma ung cu diverse creme pentru infectii genitale feminine, dar in zadar.Am dat chiar cu albastru de metil.situatia este relativ asemanatoare.
Daca i-mi amintesc bine am ajuns aici in urma folosiriii unui prezervativ.
Un sfat ?! Multumesc !
12 comentarii
0
29-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Mergeti la dermatolog, va va consulta, ve-ti face analizele necesare si veti primi tratamentul potrivit.
0
29-05-2006, ora 00:00
nvpplayboy
Nu este medic/terapeut
nvpplayboy
Multumesc, as dori totusi un tratament "dupa ureche" pana ajung la doctor (nu pare ceva complicat, nu ma mananca, nu ma deranjeaja, nu a aparut in urma unui contact neprotejat). Mi sa recomandat Bepanthene si Actovegin.Altceva?
0
30-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Nu va suparati dar este complet neprofesional sa prescri tratamente "dupa ureche" si de altfel si nepotrivit, astfel de tratamente riscind sa va faca mai mult rau decit bine.
Mergeti la medic, asta este calea cea mai sigura spre rezolvarea eficienta a problemei dvs
0
30-05-2006, ora 00:00
nvpplayboy
Nu este medic/terapeut
nvpplayboy
Nu va puteti da o parere competenta deoarece nu aveti "imagine".O fotografie v-ar fi de folos ?(hai sa rezolvam totul electronic.un e-mail?)
Ps: Am sa trec saptamana asta pe la un medic, si am sa va informez de ce a descoperit.pana atunci.presupunem.

Acum toate vechile simptome au disparut...am reusit sa dezvelesc capul, si in zona unde era uscat pe o latime de un fir de ata, ma strange ca un cerc.
0
30-05-2006, ora 00:00
nvpplayboy
Nu este medic/terapeut
nvpplayboy
Nu va puteti da o parere competenta deoarece nu aveti "imagine".O fotografie v-ar fi de folos ?(hai sa rezolvam totul electronic.un e-mail?)
Ps: Am sa trec saptamana asta pe la un medic, si am sa va informez de ce a descoperit.pana atunci.presupunem.

Acum toate vechile simptome au disparut...am reusit sa dezvelesc capul, si in zona unde era uscat pe o latime de un fir de ata, ma strange ca un cerc.
0
12-06-2006, ora 00:00
kim
Nu este medic/terapeut
kim
Draga dr. Evelyn, afectiunea respectiva se numeste balanita cu fimoza. Imi pare rau, nu stiu cit de pregatita sinteti, dar se pare ca mai aveti multe de invatat. De fapt, nu prea ati raspuns la mai nici una din intrebarile celor de pe forum. Oricine altcineva ii poate trimite la urolog sau dermatolog.Va doresc spor in documentare!
0
04-10-2006, ora 00:00
meRA
Nu este medic/terapeut
meRA
eu zic totusi sa nu fim rautaciosi unii cu altii... Dr.Evelyn are intr-o oarecare masura dreptate cu recomandatul vizitei la medic, nu ai cum sa-ti dai seama de boala pana nu vezi cu exactitate ce este...iar poate denumirea o stia dar a considerat ca nu e cazul sa o spuna...si ca daca nu te superi "sinteti" se scrie defapt "sunteti"...;) ca si "cat" de altfel, niciuna - legat...darnu vreau sa fac ore de gramatica pe forum, ci doar sa iti arat ca nimeni nu e perfect...;) keep it real
0
08-07-2010, ora 16:38
adrian32
Nu este medic/terapeut
adrian32
Cum s-a rezolvat problema?
si la mine se pare ca este vorba despre aceeasi situatie, s-a crapat putin pielea din zona capului penisului pt ca era prea uscata si strangea in timpul erectiei.
0
08-07-2010, ora 22:46
kim
Nu este medic/terapeut
kim
draga meRA, nu-mi place sa scriu in noua gramatica, ci tot in cea in care am invatat in anii 80-90, lucru pe care dealtfel il fac numeroase jurnale din tara. Gramatica limbii romane mi-a fost intotdeauna extrem de draga, asa ca nu veni tu sa-mi dai lectii...ca nu-ti place tie cum scriu eu, asta e doar problema ta. Spor si tie la documentare.
0
05-01-2012, ora 00:24
CalinMarian
Nu este medic/terapeut
CalinMarian
Buna ziua, As dorii ca cineva sa ma ajute cu cateva informatii. Atunci cand penisul meu nu este 'trezit' are un aspect cu mici cute, fine pe toata suprafata. Nu sunt pregnante.. Nu am nici un simptom, este sensibil la atingere (adica, ma gadila atunci cand ating capul). Dar atunci cad 'se face mare' nu mai are acele cute, are un aspect normal. Este ceva in neregula sau este normala aceasta reactie? Nu am nici un fel de secretie, de nici o culoare, nu ma doare sau ustura, ceva de genul. Am zis sa intreb ca mi s-a parut, ca nu ar fi hidratat. Si daca este asa, niste creme sau unguente care pot hidrata, daca puteti sa-mi spuneti, ar fi ideal. As dorii sa aibe un aspect lucios mereu. Sau cum pot stimula hidratarea lui natural. Sa beau cat mai multe lichide ar fi o solutie? Mentionez ca beau foarte putin apa. Cred ca maxim un litru pe zi. Multumesc!
0
13-01-2012, ora 20:31
badboy55
Nu este medic/terapeut
badboy55
buna, am si eu o problema...o perioada am avut negi si doctorul dermatolog mi-a dat tratament, mi au trecut dar apoi mi au aparut niste cojite pe preput, si este foarte uscat, sa fie din cauza betadinei pe care am aplicat o in urma tratamentului pentru negi?
0
30-01-2012, ora 20:18
Anonim101
Nu este medic/terapeut
Anonim101
Buna seara. Am si eu tot cam aceeasi problema, de 2 zile pe capul penisului mi se strange pielea, parca se exfolieaza.. dar fara mancarimi si usturimi, ce pot face ? Tin sa spun ca nu am avut contat sexual in ulitima perioada. Este trecator sau este ceva mai serios ? Va rog ajutati-ma. Multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •